Засвідчення справжності підпису на особистих розпорядженнях: НПУ підготувала інформаційний лист
Особисте розпорядження складається в письмовій довільній формі, в документі вказується особа (особи), які отримають вказану допомогу, з визначенням розміру частки таких осіб у відсотках
Комісія НПУ з аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності підготувала Інформаційний лист – доповнення до Інформаційного листа від 11.04.2024 «Щодо засвідчення справжності підпису на особистих розпорядженнях на випадок загибелі (смерті) осіб, визначених Законом № 3515-IX».
Також додається Примірний зразок особистого розпорядження (з приміткою), для зручності можна завантажити за посиланням.
Особисте розпорядження – це документ, за допомогою якого військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу служб цивільного захисту, працівники об’єктів критичної інфраструктури, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування та поліцейські мають можливість реалізувати своє право на розпорядження одноразовою грошовою допомогою на випадок своєї загибелі (смерті). Особисте розпорядження складається в письмовій довільній формі, в документі вказується особа (особи), які отримають вказану допомогу, з визначенням розміру частки таких осіб у відсотках.
Інформаційний лист НПУ від 11.04.2024 за посиланням.
Міністерство юстиції у своєму листі від 10.04.2024 роз’яснило:
- особисте розпорядження має викладатися на спеціальних бланках нотаріальних документів,
беручи до уваги особливу природу особистого розпорядження та необхідність мінімізації ризиків, пов’язаних з підробленням зазначеного документа, та як наслідок незаконного отримання одноразової грошової допомоги, яка виплачується у зв’язку із втратою військовослужбовцем життя, що відповідно до статті 3 Конституції України є найвищою соціальною цінністю; - другий примірник особистого розпорядження слід долучати до справи 02-54 «Інші правочини» номенклатури справ державної нотаріальної контори та приватного нотаріуса, передбаченої додатком 32 до Правил ведення нотаріального діловодства.
Комісія НПУ з аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності підготувала інформаційний лист «Щодо засвідчення справжності підпису на особистих розпорядженнях на випадок загибелі (смерті) осіб, визначених Законом України № 3515-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги».
У листі аналізуються новації Закону № 3515-IX, а також додається: примірний зразок особистого розпорядження; примірний зразок заяви про скасування особистого розпорядження.
Варто нагадати, що 11 квітня Верховна Рада ухвалила Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку, №10449. Порівняльна таблиця до законопроєкту містить 4 294 поправки та пропозиції, з яких: враховано 31, натомість відхилено 4 263.
- На засіданні 10 квітня, Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт № 10379 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за військові правопорушення».
- 10 квітня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт № 11079-1 щодо можливості добровільної мобілізації українських в’язнів.
- 7 лютого Верховна Рада проголосувала у цілому за законопроєкт №10448 та виправила норму закону щодо військовослужбовців в частині забезпечення їх права на біологічне батьківство (материнство).
- Держава зацікавлена у продовженні роду усіма українцями. Медицина може і має допомагати, наголосили у МОЗ. Цього року в Україні запровадили державне фінансування допоміжних репродуктивних технологій.
- На сайті Кабінету міністрів України розміщено електронну петицію з закликом забезпечити безрецептурний продаж препаратів екстреної контрацепції.
- Уряд ухвалив постанову, якою дозволив ліцензіатам з роздрібної торгівлі лікарськими засобами утворювати мобільні аптечні пункти. Відтак, незабаром у селах та на прифронтових територіях з’являться мобільні аптеки.
- Верховна Рада прийняла Закон, за яким вагітна жінка має право розпочати декретну відпустку пізніше. Нині він реалізовуватиметься на практиці відповідно до наказу МОЗ, що пройшов державну реєстрацію та набрав чинності.