Запуск спецтрибуналу щодо злочину агресії проти України: фіналізували узгодження ключових документів
Це підсумок дворічної роботи юристів і дипломатів із понад 40 країн
Коаліція держав (Core Group) завершила узгодження ключових документів, необхідних для запуску Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. Про це повідомила заступниця керівника Офісу Президента України Ірина Мудра.
Це підсумок дворічної роботи юристів і дипломатів із понад 40 країн, і, безумовно, один із найважливіших міжнародних юридичних проєктів останніх років. Для мене і моєї команди цей рік був випробуванням. Ми взяли на себе відповідальність довести справу до результату – і зробили це, – зазначила Мудра.
За її словами, документи передаються на розгляд політичному керівництву.
Для України справедливість не є предметом торгу. Це принцип, на якому має бути побудований майбутній мир. Бо якщо мир не є справедливим – він не є тривалим. Вірю, політичні лідери держав-партнерів стануть на бік справедливості та відновлення світового правопорядку, в якому діє сила закону, а не закон сили, – написала вона.
Раніше Міністерство закордонних справ України привітало доповідь Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні.
Читайте також: Воєнні злочини. Кваліфікація злочину та роль захисника
- Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт № 11484 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України у зв’язку з ратифікацією Римського статуту Міжнародного кримінального суду та поправок до нього».
- Діяння, визначені у ст. 437 КК України, здатні вчиняти особи, які в силу службових повноважень або фактичного суспільного становища спроможні здійснювати ефективний контроль за політичними чи воєнними діями або керувати ними та/або істотно впливати на політичні, військові, економічні, фінансові, інформаційні та інші процеси у власній державі чи за її межами, та/або керувати конкретними напрямами політичних або воєнних дій.
- Ратифікувавши в червні 2022 року Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульську конвенцію), Україна взяла на себе зобов’язання забезпечити розслідування, кримінальне переслідування та ліквідацію насильства стосовно жінок і домашнього насильства, яке вчинене також і щодо чоловіків і дітей (хлопців та дівчат). Переслідування має відбуватися незалежно від наявності поданої жертвою заяви й уможливить продовження провадження у справі в разі відкликання такої заяви чи скарги.
- З 4 березня 2024 року в Україні діє перший портал повідомлень про матеріали, пов’язані із сексуальним насильством над дітьми в мережі – StopCrime. Повідомити про можливий злочин на тему сексуального насильства над дітьми в інтернеті можна за посиланням.