Захист книги і авторського права у соцмережах: мануал для авторів
Написавши книгу, автор має заздалегідь подумати про захист свого твору від порушень
Центр спостереження з питань порушення прав інтелектуальної власності ІР офісу в межах інформаційної кампанії ANTI-PIRACY: BOOKS підготував мануал із порадами для творців-письменників, а також спеціальний гайд для тих, чиї авторські права порушили в Instagram, Фейсбук, YouTube і Телеграм, інформують в IP офісі.
Написавши книгу, автор має заздалегідь подумати про захист свого твору від порушень. Превентивними заходами можуть бути:
- публічне оголошення про авторські права;
- або реєстрація авторського права.
Ці дії не є обов’язковими, вказали в IP офісі, але допоможуть автору, якщо його права буде порушено.
Водночас публічне оголошення може здійснюватися шляхом опублікування, наприклад, частини книги на власному вебсайті автора (або у сторонньому виданні) разом із позначеннями:
- знак охорони авторського права ©;
- рік першої публікації твору;
- прізвище та імʼя або псевдонім автора.
Детальніше з мануалом можна ознайомитися за посиланням.
- Кабінет Міністрів України зареєстрував у Верховній Раді України проєкт закону №11059, який передбачає внесення змін до Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» щодо адміністративної процедури.
- 5 березня президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава» (№ 5593-д). Рада проголосувала за документ 22 лютого.
- 1 січня набрав чинності Закон України від 09.08.2023 № 3295-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства про захист економічної конкуренції та діяльності Антимонопольного комітету України». Законом внесено зміни, зокрема, до Господарського процесуального кодексу України.
- Виконавче провадження в Україні — виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку.
- Авторське право у війську: теорія і реальність