Як військовослужбовцю скласти рапорт для направлення на лікування

13 Жовтня, 2024 в 07:57

Турбота щодо збереження та зміцнення здоров’я військовослужбовців – обов’язок командирів

Якщо військовослужбовець, під час несення служби захворів, загострилась вже існуюча хвороба чи отримав травму — він має право на отримання належної медичної допомоги та лікування. Отже, про те, як складати рапорт, розповіли у Координаційному центрі з надання правової допомоги.

Так, якщо військовослужбовець звертався в усній формі до командира та до медика взводу/роти, але не отримав позитивної відповіді на направлення до лікувального закладу, потрібно звернутися до командира з рапортом на лікування.

Турбота щодо збереження та зміцнення здоров’я військовослужбовців – обов’язок командирів (начальників). Це закріплено у ст.11 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Зразок рапорту на ім’я командира

Рапорт має бути складений у такому порядку:

Рапорт на направлення на лікування

Прошу Вашого клопотання перед вищим командуванням надати мені (звання, ПІБ, посада) направлення на проходження лікування до медичного закладу (вказати медичний заклад).

Я, (ПІБ, звання, посада) вже неодноразово усно повідомляв про різке погіршення стану мого здоров’я, що унеможливлює подальше належне виконання обов’язків військової служби. Зокрема, у мене (детально вказати всі симптоми). Мій стан хвороби прогресує та загострюється.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України «Про соціальний та правових захист військовослужбовців та членів їх сімей» турбота про збереження та зміцнення здоров’я військовослужбовців – обов’язок командирів (начальників).

У зв’язку з вищевказаним, прошу забезпечити надання мені законної можливості отримати належне лікування для чого направити мене до лікувального закладу для отримання медичної допомоги.

Раніше ми повідомляли, що з початку повномасштабної війни РФ проти України тривають евакуаційні рейси для постраждалих громадян, організовані у межах співпраці Міністерства охорони здоров’я з Єврокомісією та ВООЗ.

Кабмін ухвалив постанову, що значно спрощує механізм медичної евакуації військовослужбовців.

Відтепер для медевакуації захиснику не потрібно отримувати висновок консиліуму військово-медичної установи. Медзаклад, де військові перебувають на лікуванні (реабілітації), ініціює та визначає необхідність направлення на лікування за кордон.

Також медичний заклад готує необхідний пакет документів:

  • згоду військового або його/її законного представника на лікування за кордоном;
  • згоду на обробку та передачу персональних даних медзакладам іноземних держав;
  • виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ;
  • висновок про необхідність направлення військового на лікування за кордон.

Після чого, висновок про необхідність евакуації разом із пакетом документів медзаклад надсилає до державного органу зі складу сектору безпеки й оборони, в якому оборонець проходить службу.

Своєю чергою, державний орган надсилає на розгляд МОЗ в електронній формі лист-направлення з копіями документів.

Наступним етапом МОЗ подає запит до країн ЄС відносно готовності безоплатно надати захиснику України необхідну медичну та реабілітаційну допомогу і листом інформує Командування Медичних сил або відповідний державний орган, що входить до складу сектору безпеки і оборони, адміністрацію Держприкордонслужби та МЗС про погоджений з іноземною стороною перелік захисників України, яких можуть прийняти на лікування за кордоном.

За сприяння офіційних структур Єврокомісії МОЗ транспортує військовослужбовця до закордонної клініки.

Окрім того, закордонна дипломатична установа України (посольство, консульство) здійснює супровід захисника за кордоном: допомагає розв’язати проблеми в межах компетенцій.

Після завершення лікування, країна, яка приймає, забезпечує повернення військовослужбовця до України. Для цього пацієнту необхідно поінформувати МОЗ або ж звернутись до лікаря в закордонній лікарні з проханням сприяти поверненню в Україну.