Як відповідатиме продавець за проведену через РРО неповну суму вартості товару
Податківці нагадали про штрафи за порушення при розрахункових операціях
Реєстратор розрахункових операцій — термін в законодавстві України, що визначає фіскальний касовий апарат як засіб державного контролю за обігом безготівкових та готівкових коштів, обліком товарів, реєстрацією наданих послуг та розрахунковими операціями.
Реєстратор розрахункових операцій – пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів та з приймання готівки для подальшого переказу.
До РРО відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, вбудований електронний контрольно-касовий реєстратор, комп’ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо (абзац п’ятий ст. 2 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).
Податківці окремо поінформували, коли громадські організації мають застосовувати РРО.
Так, відповідно до ч. 2 та 3 ст. 3 ГКУ господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб’єкти підприємництва – підприємцями.
Як нагадали у пресслужбі Головного управління ДПС у Запорізькій області, до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції, відповідно до п. 1 ст. 17 Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції, якщо під час перевірки виявили:
- проведення розрахункових операцій з використанням РРО/ПРРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг) або неповну суму розрахунку при організації та проведенні азартних ігор;
- непроведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи;
- невидачу (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання, в таких розмірах:
– 100 % суми, на яку здійснено продаж товарів (робіт, послуг) та/або розрахунки при організації та проведенні азартних ігор з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону № 265/95-В, – за порушення, вчинене вперше;
– 150 % суми, на яку здійснено продаж товарів (робіт, послуг) та/або розрахунки при організації та проведенні азартних ігор з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону № 265/95-В, – за кожне наступне порушення.
Раніше податківці пояснили вимоги застосування РРО громадськими організаціями.
- Прийнято Закон України № 2120-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану», відповідно до якого під час дії воєнного стану дозволяється проводити лише фактичні податкові та камеральні перевірки декларацій, до яких подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування.
- 22 листопада 2023 року, під час розгляду законопроєкту Нацбанку №9422 стосовно заборони введення в оману українців щодо легких кредитів «до зарплати» парламентарі погодили підтримку поправки стосовно дозволу українським бізнесменам обміняти російські й білоруські рублі.
- З 1 грудня митне оформлення гуманітарної допомоги, а також товарів військового призначення та подвійного використання, що ввозяться як гуманітарна допомога, здійснюватиметься за новим порядком.
- Розмір мінімальної заробітної плати на рівні 1600 грн застосовуватиметься як розрахункова величина для обчислення виплат за рішенням суду.