ВРП уточнила вимоги до оформлення заяв, скарг, повідомлень, звернень

12 Серпня, 2024 в 08:33

Зокрема главу 13 доповнено пунктом 13.34-1, яким врегульовано порядок роз’єднання дисциплінарної справи, яка перебуває в провадженні Дисциплінарної палати

6 серпня Вища рада правосуддя ухвалила рішення № 2394/0/15-24 про внесення змін та доповнень до Регламенту Вищої ради правосуддя.

Зокрема, главу 5 доповнено пунктом 5.3-1 такого змісту: «Подані (надіслані) до Ради заяви, скарги, повідомлення, звернення, які підлягають автоматизованому розподілу між членами Ради, мають містити власноручний підпис або електронний цифровий підпис автора (заявника).

Якщо такий документ подав (надіслав) до Ради представник автора (заявника), повноваження представника мають бути підтверджені належними документами.

У разі відсутності власноручного підпису або електронного цифрового підпису автора (заявника) та/або належних документів на підтвердження повноважень представника заява, скарга, повідомлення, звернення на підставі ухвали члена Ради – доповідача підлягають залишенню без розгляду та поверненню автору (заявнику) або його представнику».

Також главу 13 доповнено пунктом 13.34-1, яким врегульовано порядок роз’єднання дисциплінарної справи, яка перебуває в провадженні Дисциплінарної палати.

Крім цього, викладено в новій редакції абзац другий пункту 18.5 глави 18, яким передбачено порядок підписання подання Дисциплінарної палати, якщо цього з об’єктивних причин не може зробити Секретар Дисциплінарної палати.

  • Досвід професійної діяльності адвоката, котрий здійснював таку діяльність до набрання чинності законом «Про адвокатуру» від 19.12.1992 № 2887-XII, підтверджується належно засвідченою копією рішення про прийом у члени колегії адвокатів.
  • Докази є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги й заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. (ч. 1 ст. 76 ЦПК України).
  • Відвід у кримінальному процесі – це усунення учасників кримінального процесу від участі у справі за заявою сторони, прокурора (або за власною ініціативою того, хто відводиться — самовідвід) за наявності передбачених процесуальним законом обставин, що викликають сумнів у їх неупередженості.
  • Виконавче провадження в Україні — виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку.