ВККСУ внесла зміни до правил подання декларацій родинних зв’язків та доброчесності судді
ВККСУ 11 січня внесла зміни до правил подання декларацій родинних зв’язків та доброчесності судді на виконання Закону № 3511-IX «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів»
Декларація родинних зв’язків судді подається особисто суддею шляхом її заповнення на офіційному сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України із зазначенням відомостей за п’ять календарних років.
Декларація доброчесності судді складається з переліку тверджень, правдивість яких суддя повинен задекларувати шляхом їх підтвердження або непідтвердження.
Декларація родинних зв’язків судді подається особисто суддею шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України із зазначенням відомостей за останні п’ять календарних років:
а) чоловік, дружина, а також родичі кожного з подружжя чи родичі осіб, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі з суддею (батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, двоюрідний брат, двоюрідна сестра, усиновлювач, усиновлений);
б) інші близькі особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки із суддею (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких із суддею не мають характеру сімейних), зокрема особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі із суддею.
30 грудня 2023 року набув чинності закон № 3511-IX (відомий також як 10140-д від 17 листопада 2023 року), який передбачає низку змін у Закон «Про судоустрій і статус суддів».
Тож Вища кваліфікаційна комісія суддів поінформувала, що на виконання Закону № 3511-IX «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедур суддівської кар’єри» 11 січня внесла зміни до правил подання декларацій родинних зв’язків та доброчесності судді.
Так, через зміни декларації родинних зв’язків та доброчесності судді необхідно подавати щороку в період з 1 січня до 30 квітня включно.
Окрім того, декларацію доброчесності судді необхідно подавати після декларації родинних зв’язків судді та декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Також на офіційному сайті ВККСУ в підрозділі «Декларації» з’явилася нова рубрика «Питання – відповіді», що висвітлюватиме інформацію про актуальні питання, пов’язані з поданням цих декларацій.
Ознайомитися з переліком питань, пов’язаних із заповненням та поданням декларацій родинних зв’язків, декларацій доброчесності, а також відповіді на них, можна за посиланням.
- Ухвалений Радою Закон № 3384-ІХ відновив обов’язкове декларування і повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції їх перевіряти. Терміни подання декларацій за три роки (2021-2023) наклалися в часі так, що до кінця першого кварталу 2024 року до Реєстру декларацій буде подано близько 2,5 млн декларацій.
- У НАЗК запропонували заходи мінімізації корупційних ризиків у ВЛК.
- НАЗК відкрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.