В Україні запустили портал повідомлень про сексуальне насильство над дітьми

5 Березня, 2024 в 10:33

StopCrime — це нова можливість захистити права громадян в інтернеті, яка доступна в більшості країн ЄС і тепер реалізована в Україні

З 4 березня в Україні діє перший портал повідомлень про матеріали, пов’язані із сексуальним насильством над дітьми в мережі – StopCrime. Повідомити про можливий злочин на тему сексуального насильства над дітьми в інтернеті можна за посиланням.

Ми співпрацюємо з європейськими партнерами, щоб створити безпечний простір для дітей в цифровому середовищі. Портал онлайн-звернень StopCrime — це нова можливість захистити права громадян в інтернеті, яка доступна в більшості країн ЄС і тепер реалізована в Україні. Розвиток таких гарячих ліній передбачений в тому числі і європейською Стратегією Кращого інтернету для дітей, — зазначила заступниця міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Валерія Іонан.

Надіслане повідомлення може бути анонімним. Головне надати посилання, де розміщено контент. Для подальшого розслідування та блокування такого контенту громадська організація «Магнолія», як член Міжнародної мережі, збиратиме, аналізуватиме та передавати його до Департаменту кіберполіції та в Інтерпол.

Запуск StopCrime – це важливий крок для захисту дітей та формування безпечного кіберпростору. На цьому порталі люди можуть залишити повідомлення про факти сексуального насильства над дітьми в інтернеті та дізнатися більше про онлайн-безпеку. Підтверджена інформація невідкладно надходитиме до правоохоронців для проведення розслідування та викриття зловмисників, – зазначив начальник Департаменту кіберполіції Юрій Виходець.

Громадська організація «Магнолія» відповідає за функціонування та обробку онлайн-звернень та буде сприяти документуванню та розслідуванню злочинів, вчинених щодо дітей. Вона також є членом міжнародної мережі гарячих ліній повідомлення про сексуальне насильство над дітьми онлайн – INHOPE. Мінцифра почала консультації з INHOPE ще до початку повномасштабного вторгнення.

Сексуальне насильство над дитиною в інтернеті — це окремий вид злочину, який не має кордонів і протидіяти цій злочинності можливо тільки у тісній співпраці з Міністерством цифрової трансформації України та Департаментом Кіберполіції Національної поліції України. ВГО «Магнолія» дуже вдячна нашим партнерам, які попри повномасштабну війну та чимало викликів пов’язаних із нею посприяли доєднанню гарячої лінії до мережі INHOPE в рекордно швидкий термін, — повідомляє Євгенія Ткаченко, президентка громадської організації «Магнолія».

Сексуальне зловживання щодо дітей є формою сексуального насильства, в якому доросла людина чи підліток зловживає дитиною задля отримання сексуального задоволення, стимулює або використовує її для сексуальної стимуляції.

Включає безпосередньо сексуальні контакти дорослого або літньої людини та розбещення: непристойне оголення (геніталій, жіночих грудей) дитини чи для дитини з метою задовольнити власні сексуальні бажання, залякування або входження в довіру з сексуальними намірами, прохання або примушення дитини до участі у сексуальній діяльності, а також показ порнографії або використання дитини для її виробництва.

У 2007 році Рад Європи прийняла конвенцію про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального зловживання аби заборонити будь-яке сексуальне насилля над дітьми.

В Європейському Союзі сексуальне насильство над дітьми підпадає під дію директиви. Ця директива стосується декількох форм насильства, особливо комерційної сексуальної експлуатації дітей.

Україна підписала Конвенцію Ради Європи 14 листопада 2007 року у Страсбурзі, але Верховна Рада ратифікувала її лише в червні 2012 року.

У березні 2018 були внесені зміни до Кримінального кодексу, згідно з якими каратимуться будь-які сексуальні відносини з дітьми, менше 16 років.