В Україні заборонили використання Телеграм на службових пристроях в органах влади
З метою мінімізації цих загроз прийнято рішення щодо заборони встановлення та використання Телеграм на службових пристроях працівників органів державної влади, військовослужбовців, працівників сектору безпеки і оборони, а також підприємств – операторів критичної інфраструктури
Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) прийняв рішення обмежити використання Телеграм в органах державної влади, військових формуваннях, на об’єктах критичної інфраструктури. Про це повідомила пресслужба Ради національної безпеки й оборони.
Відповідне рішення ухвалено на засіданні НКЦК, у якому взяли участь представники керівного складу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національної поліції України, Генерального штабу Збройних Сил України, Служби безпеки України, Міністерства оборони України, Національного банку України, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства закордонних справ України, розвідувальних органів, керівництво регуляторних органів у сфері електронних комунікацій, а також народні депутати України.
Представники СБУ та ГШ ЗСУ зазначили, що Телеграм активно використовується ворогом для кібератак, розповсюдження фішингу та шкідливого програмного забезпечення, встановлення геолокації користувачів, корегування ракетних ударів тощо.
З метою мінімізації цих загроз було прийнято рішення щодо заборони встановлення та використання Телеграм на службових пристроях працівників органів державної влади, військовослужбовців, працівників сектору безпеки і оборони, а також підприємств – операторів критичної інфраструктури. Виняток становитимуть лише ті особи, для яких використання цього месенджера є частиною службових обов’язків, – мовиться в повідомленні.
Раніше ми повідомляли про те, як медіа захистити свої новини від крадіжки Телеграм-каналами.
- Взаємодія телеграм-каналів із продукцією медіа досить часто порушує загальнолюдські уявлення про етику та повагу, тим більше коли питання стосується обопільного “запозичення” новин.
- 7 серпня президент Володимир Зеленський підписав закони щодо продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів, до 9 листопада.
- 20 грудня 2023 року Верховна Рада проголосувала законопроєкти №10341 і №10342, чим спростила ввезення в Україну засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).
- Як військовим потрапити на лікування за кордон – алгоритм дій.
- 22 листопада 2023 року Верховна Рада проголосувала закон, ініційований 37 народними депутатами, про збереження біологічного батьківства/материнства, у разі отримання військовослужбовцями поранень, що впливають на репродуктивні функції.