В Україні представили візію Стратегії зайнятості населення 2030
Розробка Стратегії – частина зобов’язань у межах плану Ukraine Facility
3 липня Міністерство економіки провело громадське обговорення перших напрацювань розробки Стратегії зайнятості населення України 2030. Ця стратегічна рамка має стати практичним інструментом для розвитку економіки: сприяти зменшенню безробіття, розширенню доступу до роботи та підвищенню гнучкості ринку праці.
Головна мета – допомогти українкам та українцям реалізувати свій потенціал – через навчання, залучення до праці та підтримку у працевлаштуванні.
Розробка Стратегії – частина зобов’язань у межах плану Ukraine Facility.
Під час підготовки Стратегії провели дев’ять засідань робочих груп за участі понад 300 представників держорганів, громадськості, бізнесу та міжнародних партнерів. За результатами обговорень сформовано такі стратегічні цілі:
- Підвищення економічної активності населення.
- Подолання дисбалансів між попитом і пропозицією праці.
- Посилення інституційної спроможності державних органів та цифровізація.
- Інтеграція стандартів ЄС до політики зайнятості.
Надалі цілі та завдання будуть конкретизовані через чіткий план дій із визначеними строками та відповідальними виконавцями.
Щоб українська економіка стала сильним і надійним партнером Європи, необхідно інвестувати в людей. У межах проєкту REYOIN Німеччина підтримує реформу інклюзивної зайнятості – як стратегічний крок до євроінтеграції та довготривалої стабільності, – наголосив керівник відділу співробітництва Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Маркус Колль.
Наступними кроками стануть:
- Фіналізація документа.
- Узгодження Стратегії з партнерами та Єврокомісією.
- Розробка операційного плану заходів для реалізації стратегічних цілей.
- Публічне обговорення документа.
- Подання Стратегії на затвердження урядом.
З детальною інформацією про проєкт можна ознайомитись за посиланням.
Проєкт Стратегії зайнятості населення України 2030 розробляється Міністерством економіки України за сприяння Уряду Німеччини та підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH і Офісу ефективного регулювання BRDO у межах проєкту «REYOIN – Cприяння соціально-економічній інтеграції українців, які повертаються з-за кордону, внутрішньо переміщених осіб та населення приймаючих громад в Україні».
- 11 березня Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад» (проект №8222). Закон впорядковує систему оплати праці на державній службі, робить її прозорішою, справедливішою, ефективнішою та унеможливлює надмірні виплати.