Уряд затвердив надбавки до 1000 грн за ранги держслужбовцям
Надбавки до посадових окладів за ранг становитимуть від 200 грн до 1000 грн
Кабмін затвердив зміни до постанови №1409 «Питання оплати праці державних службовців на основі класифікації посад у 2025 році». Змінами затверджено розмір надбавок до посадових окладів за ранги державних службовців в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, повідомляє Судово-юридична газета.
- За 1 ранг буде надбавка – 1000 грн
- 2 ранг – 900 грн
- 3 – 800 грн
- 4 – 700 грн
- 5 – 600 грн
- 6 – 500 грн
- 7 – 400 грн
- 8 – 300 грн
- 9 ранг – 200 грн.
Відповідні зміни передбачені постановою Кабміну від 6 червня 2025 року №667.
Постанова набуває чинності одночасно з законом 4282-IX про реформу оплати праці держслужбовців (законопроект 8222), який набув чинності «заднім числом» з 1 квітня 2025 року, проте, не раніше дня її опублікування.
Раніше в Україні запровадили нову систему оплати праці державних службовців на основі класифікації посад на постійній основі. Це важливий крок для побудови прозорої, передбачуваної та конкурентної системи оплати праці на державній службі, яка ґрунтується на класифікації посад.
Відповідно до Закону складовими заробітної плати державного службовця є:
Стала заробітна плата (фіксована виплата та основна винагорода за виконання посадових обов’язків):
- Посадовий оклад (з 01 січня 2026 року мінімальний розмір посадового окладу на посадах державної служби не може становити менше 2,5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
- Надбавка за вислугу років (2 відсотки посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 30 відсотків посадового окладу) – з 01.04.2025.
- Надбавка за ранг (визначається Кабінетом Міністрів України під час затвердження схеми посадових окладів на посадах державної служби) – у 2025 році передбачається, що розміри залишаться незмінними.
Варіативна заробітна плата:
- Місячна премія (не може перевищувати 30 відсотків розміру посадового окладу за фактично відпрацьований час протягом місяця).
- Квартальна премія (не може перевищувати 90 відсотків розміру посадового окладу державного службовця за фактично відпрацьований час протягом кварталу).
- Премія за результатами щорічного оцінювання.
Законом № 4282 також визначено інші гарантії та компенсації, а саме:
- Грошова допомога, що виплачується з настанням щорічної відпустки. Виплачується у розмірі суми посадового окладу, надбавки за вислугу років та надбавки за ранг державного службовця.
- Матеріальна допомога для розв’язання соціально-побутових питань.
На період дії воєнного стану та протягом 6 місяців з дня його припинення з урахуванням особливостей адміністративно-територіальних одиниць можуть встановлюватись додаткові коригуючі коефіцієнти для оплати праці державних службовців.
З дати набрання чинності цим Законом такі складові оплати праці державного службовця визнаються саме гарантованими державою виплатами незалежно від їхньої зарплати.
Гарантії та компенсації не враховуються при формуванні фонду сталої та варіативної зарплати.
Планування цих складових оплати праці також передбачено в Порядку планування фонду оплати праці державних службовців (частина 6 статті 50 Закону), який стане інструментом для належного планування фонду оплати праці на єдиних умовах.
Зауважується, що оплата праці державних службовців державних органів, діяльність яких регулюється спеціальними законодавчими актами, здійснюється відповідно до умов, встановлених відповідними актами. До внесення відповідних змін до Закону України “Про державну службу” рівнозначною посадою державної служби в державному органі, що провів класифікацію посад державної служби, визначається посада державної служби, що належить до тієї самої категорії і того самого рівня посад державної служби з урахуванням юрисдикції державного органу.