Україна координуватиме боротьбу з дезінформацією спільно з ЄС
Європарламент вже створив спецкомітет “Щит демократії”, що працюватиме над розслідуванням іноземного втручання та пропаганди, насамперед з боку російських спецслужб
В Європарламенті створено спеціальний комітет, який буде розслідувати дезінформаційні кампанії і спроби іноземного втручання, передовсім з боку російських спецслужб, повідомила заступниця Голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.
Вона акцентувала, що Комітет готовий запросити колег зі спецкомітету Європарламенту провести спільне засідання в Україні, щоб разом обговорити наявні виклики, а також, що українські представники братимуть участь у перемовинах з ЄС щодо цифровізації, медіа та роботи з платформами спільного доступу. Зокрема, йдеться про зусилля щодо обмеження дезінформаційних кампаній у Telegram, TikTok, мережі X та Meta.
Україна, як майбутній член Європейського Союзу, має координувати свої дії у сфері боротьби з дезінформацією та іноземним впливом саме з Брюсселем. Передовсім ідеться про протидію російській пропаганді на різноманітних платформах спільного доступу, – зазначила Кравчук.
Європейський парламент вже створив спецкомітет “Щит демократії”, що працюватиме над розслідуванням іноземного втручання та пропаганди, насамперед з боку російських спецслужб. Верховна Рада України готова запросити європейських колег для спільного засідання в Україні.
Зауважимо, 23 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо дезінформації та історичних фальсифікацій РФ для виправдання її агресивної війни проти України. В документі вперше викрито ідеологічну складову російської агресії проти України, маніпуляції російського режиму історичними фактами та поширення Москвою дезінформації задля підтримки незаконної війни проти України. Резолюція засуджує ідеологію «русского мира», називає її імперіалістичною, та такою, що заперечує право України на незалежність та національну ідентичність, інформує пресслужба ВР.
У документі згадано про злочини РФ та радянської імперії на окупованих Радянським Союзом територіях. Зазначається, що РФ не тільки не змогла взяти на себе відповідальність за численні жорстокості та масові злочини, скоєні на територіях, окупованих Радянським Союзом, але нинішній російський режим також інструменталізував історію та створив культ «перемоги» довкола Другої світової війни з метою ідеологічної мобілізації своїх громадян і маніпулювання ними для підтримки незаконної агресивної війни проти України. РФ, як вказано в Резолюції Європарламенту, розгорнула дезінформаційну кампанію історичного ревізіонізму з метою заперечення України, її національної ідентичності, державності та самого існування, а також з метою виправдання своїх претензій на ексклюзивні сфери впливу, що нагадує те, як Радянський Союз домовився з нацистською Німеччиною про вторгнення та окупацію частини Польщі та Румунії, а також Естонії, Латвії, Литви та України за пактом Молотова-Ріббентропа. Наголошується, що сьогодні РФ становить особливу загрозу для Польщі та країн Балтії та їхнього суверенітету через цей тип історичного ревізіонізму.
- 23 вересня 2024 року делегація України на чолі з Агентом України, Послом з особливих доручень МЗС України Антоном Кориневичем розпочала представлення позиції України на усних слуханнях в Арбітражному трибуналі, створеному відповідно до Додатку VII до Конвенції ООН з морського права 1982 року, у справі щодо прав України як прибережної держави в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці (Україна проти Росії).