Україна готується до впровадження Європейської професійної карти: затверджено урядовий план
Впровадження професійної карти та функціонування системи взаємного визнання професійних кваліфікацій забезпечить застосування узгоджених, сумісних механізмів визнання, що спростить доступ українським фахівцям до ринку праці країн ЄС
Уряд затвердив план заходів з підготовки до впровадження Європейської професійної карти. Відповідне рішення Кабінет Міністрів ухвалив на засіданні 9 травня. Запровадження Європейської професійної карти сприятиме мобільності українських фахівців та спростить їм доступ до ринку праці країн ЄС, нагадали у Мінекономіки.
Сьогодні ми зробили черговий крок на шляху до євроінтеграції та розпочинаємо роботу над приведенням українського законодавства у відповідність до норм Євросоюзу про взаємне визнання кваліфікацій. Запровадження Європейської професійної карти спростить процес визнання професійних кваліфікацій, полегшить мобільність українських працівників та сприятиме зростанню економічної ефективності, — розповіла заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.
В ЄС регулюється кілька сотень професій. Деякі з них суворо регулюються, такі як лікар, медсестра, стоматолог, акушер, фармацевт, ветеринар, архітектор. Інші регулюються на національному рівні. Вимоги, що обмежують доступ до регульованих професій, відрізняються в різних країнах.
Впровадження Європейської професійної карти та функціонування в Україні системи взаємного визнання професійних кваліфікацій забезпечить застосування узгоджених, сумісних механізмів визнання, що спростить доступ українським фахівцям до ринку праці країн ЄС.
План заходів з підготовки до впровадження Європейської професійної карти включає заходи інституційного, аналітичного та інформаційного характеру, спрямовані на забезпечення підґрунтя для впровадження карти. Зокрема, планом заходів передбачено розробку законопроєкту про регульовані професії.
Довідка. Європейська професійна карта – це електронний сертифікат, який підтверджує, що фахівець відповідає усім необхідним умовам для надання послуг у державі-члені ведення діяльності на тимчасовій чи постійній основі, або засвідчує визнання професійної кваліфікації для постійного проживання в державі-члені ведення діяльності. Європейська професійна карта має на меті сприяти вільному пересуванню спеціалістів у ЄС та ЄЕЗ.
- На ринку праці з’явились 42 нові професії, зокрема у сфері ІТ, охорони здоров’я, соціальній, фінансовій. Відповідні зміни внесли до Класифікатора професій. За основу розроблення Класифікатора професій прийняли Міжнародну стандартну класифікацію професій (ISCO 88: International Standard Classification of Occupations/ILO, Geneva), яку Міжнародна конференція статистики праці Міжнародного бюро праці рекомендувала для переведення національних даних у систему, що полегшує міжнародний обмін професійною інформацією.
- Раніше бізнес висловився проти законопроєкту щодо криміналізації контрабанди.
- Аналіз анонсованих змін до законодавства стосовно відповідальності за колабораційну діяльність.
- Документальна позапланова перевірка є таким способом податкового контролю, який не передбачається у плані-графіку та проводиться без попереднього повідомлення платника податків. Для проведення цього виду податкових перевірок обов’язковою умовою є наявність конкретної підстави, що прямо передбачена ПК України.