Ухвалення судового рішення: інфографіка

5 Травня, 2024 в 10:58

Судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території України

Закарпатський апеляційний суд підготував інфографіку, у якій пояснили деталі процесу ухвалення судового рішення.

Судове рішення — у широкому значенні — акт судового розгляду справи будь-якого виду провадження. Судове рішення також називають актом реалізації судової влади. Метою судового рішення є досягнення юридичної визначеності у спірних правовідносинах, яке переконує сторони і суспільство у справедливості суду, утвердженні ним прав людини та запобігає стану невизначеності в аналогічних ситуаціях.

В Україні під цим узагальнювальним терміном розуміються документи багатьох видів: власне рішення, висновок Конституційного Суду, вирок, постанова, ухвала, окрема ухвала тощо. Судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території України.

Якість судового рішення — основний критерій якості правосуддя.

Критерії якісного судового рішення:

 1. Правосудність
 2. Своєчасність
 3. Вмотивованість
 4. Чіткість
 5. Чиста мова
 6. Доступний стиль.

Що таке ухвалення судового рішення і які бувають результати судового розгляду — про все це в інфографіці.

 • Право на апеляційне оскарження ухвали слідчого судді про відмову у скасуванні арешту майна: позиція Верховного Суду.
 • Застава є гарантією сумлінного виконання підозрюваним визначених кримінальним процесуальним законом обов’язків – позиція суду.
 • Відшкодування витрат за проведення експертизи не обмежується випадком її призначення та проведення після відкриття провадження у справі. Сторона, на користь якої ухвалено рішення, має право на відшкодування витрат за експертизу, проведену до подання позову, якщо такі витрати пов’язані з розглядом справи, зокрема якщо суд урахував відповідний висновок експерта як доказ.
 • Заяви і скарги, що подаються до суду, мають відповідати вимогам чинного законодавства. У текстах цих документів не можна використовувати образливі та лайливі слова, символи, зокрема, для надання особистих характеристик учасникам справи, іншим учасникам судового процесу, їхнім представникам і суду. В іншому разі це свідчить про очевидну неповагу автора документа до честі, гідності цих осіб. Такі дії суперечать основним засадам і завданням судочинства та можуть бути визнані судом як зловживання процесуальними правами, мовиться у постанові ККС ВС від 16 січня 2024 року у справі № 991/7073/23.
 • У сфері забезпечення правосуддя, реалізації та захисту прав і свобод людини є високозначущою діяльність судових експертів.