У Міноборони анонсували зміни для отримання офіцерських посад

2 Січня, 2025 в 12:04

У Міноборони наголосили на необхідності поповнювати армію фаховими кадрами та давати управлінцям із крутим досвідом всі можливості для розвитку

Військові з освітою магістра і керівним досвідом не менше двох років у цивільному житті можуть призначатися на різні посади, включно до категорії полковника, з одночасним присвоєнням офіцерського звання. Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Таким військовим більше не потрібно проходити курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів, а також укладати контракт на проходження військової служби.

Черногоренко зазначила, що багато сильних фахівців мобілізувалися до війська після досвіду на керівних посадах: “Раніше без офіцерської освіти вони могли займати лише солдатські посади. Ми маємо поповнювати армію фаховими кадрами та давати управлінцям із крутим досвідом всі можливості для розвитку”.

Нагадаємо, військовослужбовці офіцерського складу, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, повинні будуть володіти англійською мовою, щоб претендувати на певні посади. Кабінет Міністрів України прийняв відповідну постанову.

Насамперед, мова про керівні посади у структурах:

  • Міністерства оборони України;
  • Збройних сил України;
  • Головного управління розвідки МОУ;
  • Державної спеціальної служби транспорту;
  • Управління державної охорони;
  • Служби безпеки України;
  • Служби зовнішньої розвідки;
  • Держспецзв’язку;
  • Державної прикордонної служби;
  • Національної гвардії.

Документ встановлює конкретний перелік посад та необхідні рівні володіння мовою згідно із Загальноєвропейськими рекомендаціями та стандартом НАТО STANAG 6001.

Для успішної євроатлантичної інтеграції Україні потрібні висококваліфіковані військові фахівці, здатні впроваджувати стандарти НАТО, ділитися нашим унікальним бойовим досвідом з партнерами та брати активну участь у міжнародних безпекових ініціативах. Знання англійської мови стає критично важливим для української армії – це ключ до ефективної взаємодії з союзниками та посилення обороноздатності нашої держави, – зазначив заступник Міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.

У Міноборони переконані, що це рішення матиме позитивний вплив на професійну діяльність військовослужбовців офіцерського складу, сержантського і старшинського складу та покращить професійну взаємодію військовослужбовців у міжнародних заходах військово-технічного співробітництва та наблизить Україну до членства в ЄС і НАТО.

Впровадження мовних вимог відбуватиметься відповідно до Закону “Про застосування англійської мови в Україні”. Постанова набуде чинності через чотири роки після припинення або скасування воєнного стану.

Зауважимо, Кабінет Міністрів України затвердив положення про центри рекрутингу ЗСУ і центри рекрутингу. Постанова № 564 набирає чинності одночасно із Законом № 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку». Відтак, центри рекрутингу Збройних Сил є окремим підрозділом, який утворюється у видах, окремих родах військ (сил) ЗСУ.

Раніше президент підписав закон, що дає можливість отримання іноземцями, особами без громадянства, які захищають територіальну цілісність України, та членами їх сімей на отримання посвідок на тимчасове проживання, дозволів на імміграцію або набуття громадянства України.

Відповідний законопроєкт №9585 “Про внесення змін до деяких законів України щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які беруть участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України”, ініціатором якого є Кабмін, Верховна Рада ухвалила в першому читанні 9.05.2024.

Метою прийняття законопроєкту було законодавче закріплення можливості реалізації прав іноземців та осіб без громадянства, які захищають територіальну цілісність України, та членів їх сімей на отримання посвідок на тимчасове проживання, дозволів на імміграцію або набуття громадянства України.

  • На засіданні 10 квітня, Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт № 10379 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за військові правопорушення».
  • 10 квітня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт № 11079-1 щодо можливості добровільної мобілізації українських в’язнів.
  • 7 лютого Верховна Рада проголосувала у цілому за законопроєкт №10448 та виправила норму закону щодо військовослужбовців в частині забезпечення їх права на біологічне батьківство (материнство).
  • Держава зацікавлена у продовженні роду усіма українцями. Медицина може і має допомагати, наголосили у МОЗ. Цього року в Україні запровадили державне фінансування допоміжних репродуктивних технологій.
  • На сайті Кабінету міністрів України розміщено електронну петицію з закликом забезпечити безрецептурний продаж препаратів екстреної контрацепції.
  • Уряд ухвалив постанову, якою дозволив ліцензіатам з роздрібної торгівлі лікарськими засобами утворювати мобільні аптечні пункти. Відтак, незабаром у селах та на прифронтових територіях з’являться мобільні аптеки.
  • Верховна Рада прийняла Закон, за яким вагітна жінка має право розпочати декретну відпустку пізніше. Нині він реалізовуватиметься на практиці відповідно до наказу МОЗ, що пройшов державну реєстрацію та набрав чинності.