У Класифікатор професій додали 42 нові позиції
Зокрема додали професії, в яких виникла потреба у зв’язку з повномасштабною війною та подоланням її наслідків
На ринку праці з’явились 42 нові професії, зокрема у сфері ІТ, охорони здоров’я, соціальній, фінансовій. Відповідні зміни внесли до Класифікатора професій.
Осучаснюємо перелік професій відповідно до вимог часу і потреб ринку праці. Найбільше змін в сфері ІТ-технологій, де з’явиться 29 нових професій, що відповідають реаліям і є затребуваними роботодавцями. Також нові професії відтепер у медичній сфері, фінансовій. Додаємо професії, в яких виникла потреба у зв’язку з війною та подоланням її наслідків, зокрема, тепер маємо фахівців з розмінування, в медичній галузі – протезистів-ортезистів. Загалом у Класифікатор професій додали 42 нові позиції, — повідомила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.
Класифікатор професій — національний класифікатор України, призначений для застосування під час запису про роботу у трудові книжки працівників.
За основу розроблення Класифікатора професій прийняли Міжнародну стандартну класифікацію професій (ISCO 88: International Standard Classification of Occupations/ILO, Geneva), яку Міжнародна конференція статистики праці Міжнародного бюро праці рекомендувала для переведення національних даних у систему, що полегшує міжнародний обмін професійною інформацією.
В Україні є Класифікатор професій, в якому перелічені усі наявні в державі професії. Кожній окремій професії чи її групі надано код.
Зазначається, що Класифікатор професій сприяє єдиному державному підходу до класифікації існуючих та нових професій і робіт на основі кваліфікаційних вимог та приведенню національної класифікації у відповідність до міжнародних стандартів.
У Класифікаторі професій професійні назви робіт наводяться з дотриманням норм українського правопису та стилю ділового мовлення, придатного для службових документів, з використанням усталеної лексики, наявної в академічних словниках.
Так, за пропозицією Міністерства цифрової трансформації Класифікатор професій доповнено 29 новими професійними назвами робіт ІТ-сфери, наприклад, такими професіями, як: «Адміністратор веб-ресурсів», «Аналітик мобільних додатків», «Інженер зі штучного інтелекту», «Розробник штучного інтелекту», «Розробник архітектури програмного забезпечення (інформаційні технології)», «Розробник хмарної архітектури», «Фахівець з безпеки електронних комунікацій» тощо.
Зокрема 9 професійних назв робіт в ІТ-сфері увідповіднили до сучасних технологій, зокрема, «Аналітик комп’ютерного банку даних» змінено на «Аналітик даних», «Аналітик операційного та прикладного програмного забезпечення» – на «Аналітик програмного забезпечення», «Інженер з програмного забезпечення комп’ютерів» – на «Інженер з програмного забезпечення» тощо.
Одночасно з Класифікатора професій були вилучені 9 застарілих назв професій, наприклад, «Програміст прикладний», «Програміст системний», «Інженер із застосування комп’ютерів», «Аналітик програмного забезпечення та мультимедіа».
Окрім того, до Класифікатора професій внесено ряд позицій, в яких виникла нагальна потреба останнім часом, зокрема: «Протезист-ортезист», «Оператор Служби 112» (надання екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером за принципом «єдиного вікна»), «Черговий підрозділу Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту», «Інструктор з просторового орієнтування та мобільності», «Фахівець з розмінування», «Аудитор за видами діяльності», «Фінансовий аналітик», «Оператор установок дробометного очищення» та «Майстер з монтажу, обслуговування, ремонту та налагодження теплових насосів».
Довідка. На сьогодні у Класифікатор професій включено 9 172 професійні назви робіт. Професійні назви робіт (професії, посади, заняття), що містяться у Класифікаторі професій, систематизовані у професійні групи, залежно від характеру, складності виконуваних робіт, кваліфікації (рівня освіти, спеціалізації), за ієрархією Міжнародної стандартної класифікації занять (International Standard Classification of Occupations).
- Реформи заради корупції – ризики та загрози від законопроєкту №10101 для ринку азартних ігор та держави.
- 29 грудня 2023 року Кабінет Міністрів України провів засідання, під час якого внесли зміни до Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, Правил надання послуги з постачання гарячої води та типових договорів про надання вказаних комунальних послуг, зазначив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
- 28 грудня 2023 року президент Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів» від 09.12.2023 № 3513-IX.
- Раніше бізнес висловився проти законопроєкту щодо криміналізації контрабанди.
- Аналіз анонсованих змін до законодавства стосовно відповідальності за колабораційну діяльність.
- Документальна позапланова перевірка є таким способом податкового контролю, який не передбачається у плані-графіку та проводиться без попереднього повідомлення платника податків. Для проведення цього виду податкових перевірок обов’язковою умовою є наявність конкретної підстави, що прямо передбачена ПК України.
- З 1 січня ввели в дію нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи.