Що робити, якщо на авто впала бурулька: алгоритм дій

24 Січня, 2025 в 14:20

Якщо ви стали жертвою такої ситуації, важливо діяти за певним алгоритмом, щоб зберегти свої права та отримати компенсацію за завдані збитки

Падіння бурульки на автомобіль – досить поширена проблема в зимовий період, яка може призвести до значних пошкоджень. Це особливо актуально для України, де сезонні зміни та відлиги часто супроводжуються появою небезпечних льодових утворень на дахах будівель. Якщо ви стали жертвою такої ситуації, важливо діяти за певним алгоритмом, щоб зберегти свої права та отримати компенсацію за завдані збитки. У 2025 році для водіїв важливо знати, як правильно зафіксувати пошкодження та які кроки робити для отримання відшкодування.

Від своєчасного звернення до правоохоронних органів до звернення до страхових компаній – кожен етап важливий для ефективного розв’язання питання.

Що робити, якщо на припарковане під будівлею авто впала бурулька, а страховка відсутня? Стосовно цього питання проконсультували у Координаційному центрі з надання правничої допомоги.

Викликайте поліцію

Для складання протоколу. У ньому має бути зафіксовано, де сталася подія (місце, вулиця і номер будинку).

Робіть фото та відео

Детально фіксуйте пошкодження авто та робіть зйомку з прив’язкою до місцевості.

Встановлюйте свідків

Знайдіть та запишіть номери телефонів, ПІБ людей, які бачили факт пошкодження авто бурулькою. Надалі їх можна буде залучити як свідків.

Шукайте камери спостереження

Встановіть, де є камери відеоспостереження та відеореєстратори в автівках, що були поряд з місцем події. Спробуйте отримати копії відеозаписів.

Замовте оцінку майнової шкоди

Для цього зверніться до експерта. Збережіть відповідні докази (квитанції, чеки).

Визначте, кому належить будівля

Можна звернутися до міської ради із запитом про балансоутримувача будинку, з якого впала бурулька.

Зверніться до власника

Подайте заяву до балансоутримувача будівлі (власника) для відшкодування шкоди в добровільному порядку.

Зверніться до суду

Якщо у досудовому порядку розв’язати питання не вдалося, можна звернутися до суду з позовом про відшкодування матеріальної шкоди.

Коли може бути винен власник авто

Якщо власник припаркував авто в недозволеному місці (наприклад, під знаками, що забороняють стоянку, або де були попередження про небезпеку падіння бурульок).