Родини оборонців, котрі загинули в полоні, зможуть отримати виплату у 15 млн — законопроєкт

13 Квітня, 2025 в 15:59

Запропоновані зміни до закону передбачають таку виплату й тим родинам, рідні яких загинули в полоні раніше, до моменту набрання чинності новою нормою

Уповноважена Президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова заявила, що родини військовослужбовців, які загинули в російському полоні, повинні мати право на виплати в повному обсязі, повідомляє Судово-юридична газета.

Відповідний законопроект 13168 зареєстрував у Верховній Раді народний депутат Тарас Тарасенко.

Згідно із проектом Закону про внесення змін до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» родини закатованих, убитих і померлих у полоні військовослужбовців матимуть право на виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 15 млн грн, яка також передбачена в разі загибелі в бойових діях. Водночас запропоновані зміни до закону передбачають таку виплату й тим родинам, рідні яких загинули в полоні раніше, до моменту набрання чинності новою нормою.

Перебування в полоні, за винятком підтвердженої самовільної здачі в полон, є продовженням військової служби. Загибель у полоні так само пов’язана із захистом Батьківщини, як і загибель на полі бою. Тому цілком справедливо й логічно надати родинам військових, які загинули в полоні, таке саме право на одноразову грошову виплату, як і в родин військових, які загинули, захищаючи Батьківщину, – заявила Решетилова.

Нагадаємо, щоб надати підтримку родинам загиблих військових, уряд України передбачив виплати одноразової грошової допомоги. Розмір такої фінансової допомоги становить 15 млн грн, які розподіляються рівними частками на всіх отримувачів (членів сім’ї загиблого), інформує Сьомий апеляційний адміністративний суд.

  • Верховна Рада проголосувала у цілому за законопроєкт №10448 та виправила норму закону щодо військовослужбовців в частині забезпечення їх права на біологічне батьківство (материнство).
  • Держава зацікавлена у продовженні роду усіма українцями. Медицина може і має допомагати, наголосили у МОЗ. Цього року в Україні запровадили державне фінансування допоміжних репродуктивних технологій.
  • На сайті Кабінету міністрів України розміщено електронну петицію з закликом забезпечити безрецептурний продаж препаратів екстреної контрацепції.
  • Уряд ухвалив постанову, якою дозволив ліцензіатам з роздрібної торгівлі лікарськими засобами утворювати мобільні аптечні пункти. Відтак, незабаром у селах та на прифронтових територіях з’являться мобільні аптеки.
  • Верховна Рада прийняла Закон, за яким вагітна жінка має право розпочати декретну відпустку пізніше. Нині він реалізовуватиметься на практиці відповідно до наказу МОЗ, що пройшов державну реєстрацію та набрав чинності.
  • Комісія приймає рішення щодо переводу військовослужбовця до іншого лікувального закладу або потребу у відпустці після завершення лікування чи у зв’язку з хворобою/лікуванням (реабілітацією), протезуванням тощо.
  • Справи про встановлення факту проживання однією сім’єю із загиблим військовослужбовцем розглядаються у порядку цивільного судочинства – ВП ВС.