Раді запропонували пом’якшити умови для виїзду за кордон

28 Травня, 2025 в 08:52

Ухваленого рішення щодо цього питання поки немає

Міністр освіти та науки Оксен Лісовий заявив, що  депутати обговорюють ідею про пом’якшення правил виїзду за кордон для чоловіків віком до 25 років. Однак остаточного рішення щодо цього немає. Про це міністр розповів у коментарі “Телеграфу”.

Ми обговорювали з головою Верховної Ради одну ідею, яка народилася у депутатському середовищі про те, щоб дати можливість дітям до призовного віку більш вільно пересуватися. Щоб не закривати перед ними можливості для виїзду, переїзду тощо, — зазначив глава відомства.

Разом з тим, він додав, що ухваленого рішення щодо цього питання немає. Нині воно перебуває лише на стадії обговорення.

Окремо міністр підтвердив, що все частіше старшокласники виїжджають за кордон. Однак зібрати таку статистику досить складно. Водночас українські політики налаштовані на те, щоб повертати молодь та дітей і створювати для них безпечний простір та перспективи.

Раніше Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України».

Проект постанови розроблений та внесений на розгляд Уряду Міністерством культури та стратегічних комунікацій для створення правових підстав для тимчасового виїзду за межі України чоловіків призовного віку, які  провадять професійну діяльність у сфері культури, кінематографії,  стратегічних комунікацій, медіа та інформаційній сфері.

Постановою визначені: категорії фахівців, процедура отримання листа-сприяння, перелік документів, строки перебування за кордоном, а також обмеження на співпрацю з особами, які є представниками держави-агресора. Визначено перелік органів влади, які уповноважені перевіряти документи, подані інституціями.

18 травня 2024 року набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку».

Додамо, Кабінет Міністрів України 28 лютого ухвалив зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних, щоб спростити цей процес для підприємств і державних органів.

Читайте також: “Влада простих рішень” – чому поточні рішення щодо мобілізації лише поглиблюють проблему