Рада вдосконалює законодавство у сфері захисту критичної інфраструктури
Передбачається, що закон допоможе підвищити інституційну спроможність центральних органів виконавчої влади, зокрема центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері цивільного захисту
На засіданні 22 серпня Верховна Рада України 279 голосами народних депутатів України прийняла у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення повноважень органів державної влади у сфері захисту критичної інфраструктури» (законопроект реєстр. №10409).
Закон уточнює повноваження державних органів у сфері захисту критичної інфраструктури, а також приводить положення Закону України «Про критичну інфраструктуру» у відповідність із поточною системою центральних органів виконавчої влади.
Прийняття Закону дає можливість підвищити інституційну спроможність центральних органів виконавчої влади, зокрема центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері цивільного захисту, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, виконувати покладені на них повноваження у сфері захисту критичної інфраструктури.
- 12 років за участь в референдумі – хто і за що може сісти в тюрму за колабораціонізм.
- 29 січня Кабінет Міністрів як суб’єкт законодавчої ініціативи зареєстрував у Верховній Раді два проєкти законів, що стосуються роботи Бюро економічної безпеки України. Так, деталі законопроєктів повідомив постійний представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.
- Реформи заради корупції – ризики та загрози від законопроєкту №10101 для ринку азартних ігор та держави.
- 28 грудня 2023 року президент Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів» від 09.12.2023 № 3513-IX.
- Команда Міністерства юстиції в Шостому апеляційному адміністративному суді довела законність звільнення у 2021 році посадовиці, яка за даними Служби безпеки України за власної ініціативи отримала російське громадянство.