Питання відстрочки від мобілізації у зв’язку з вихованням дитини з інвалідністю
Відстрочка діє до кінця воєнного стану або до моменту скасування інвалідності дитини
Стаття 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» містить перелік військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.
Жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, котрі виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років, мають право на відстрочку від мобілізації. Про це нагадало Міністерство юстиції України.
Куди і як потрібно звернутися для оформлення відстрочки
Потрібно подати заяву до територіального центру комплектування та соціальної підтримки – на ім’я голови комісії. (Зразок заяви на отримання відстрочки за посиланням)
До заяви додати документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів.
Копії документів мають бути засвідчені особисто військовозобов’язаним із зазначенням таких реквізитів: «згідно з оригіналом», особистий підпис особи, яка засвідчує копію, її ініціали і прізвище, дати посвідчення копії. Або нотаріально.
Перелік документів на отримання відстрочки
– паспорт громадянина;
– військово-обліковий документ;
– для підтвердження інвалідності дитини – медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років або ідивідуальна програма реабілітації дитини з інвалідністю, видано лікарсько-консультативною комісією;
– для підтвердження родинних стосунків з батьками (для рідних батьків) — свідоцтво про народження дитини із зазначенням батьківства військовозобов’язаного;
– для підтвердження повноважень опікуна, піклувальника – рішення районної державної адміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або рішення суду про встановлення опіки, піклування та свідоцтво про народження дитини;
– Для усиновителів — рішення суду про усиновлення та свідоцтво про народження дитини із зазначенням батьківства військовозобов’язаного.
Строк розгляду документів і результат
Заяву та документи мають розглянути протягом семи днів.
Якщо комісія надсилатиме запити до органів державної влади для підтвердження права на відстрочку — не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити.
Строк надання відстрочки
Відстрочка діє до кінця воєнного стану або до моменту скасування інвалідності дитини.
Раніше пояснювали, що наразі в Україні отримання відстрочки від мобілізації за вказаними категоріями є важливим соціальним механізмом, який враховує потреби суспільства. Відстрочка надає можливість зберегти стабільність у сім’ях, оскільки діти потребують емоційної підтримки. Присутність батьків або опікунів зменшує їхній стрес і сприяє здоровому розвитку. Загалом, мовиться у статті, відстрочка від мобілізації по догляду є важливим інструментом, який сприяє соціальній стабільності і підтримці в складні часи.