Простий вексель, авальований банком: пояснення
Вексель засвідчує безумовне грошове зобов’язання векселедавця сплатити до Державного бюджету України відповідну суму коштів і є податковим зобов’язанням
Простий вексель, авальований банком, – це цінний папір, який посвідчує безумовне грошове зобов’язання векселедавця або його наказ банку сплатити після настання строку платежу визначену суму векселедержателю
ДПС у Харківській області інформує, що відповідно до пп. 14.1.204 ПКУ простий вексель, авальований банком, – це цінний папір, який посвідчує безумовне грошове зобов’язання векселедавця або його наказ банку сплатити після настання строку платежу визначену суму векселедержателю.
Авалювання векселів — оформлення авалів за векселями (гарантування оплати векселів). Полягає в наданні банком гарантії платежу за траттою чи простим векселем за будь-яку із зобов’язаних осіб. Є своєрідною формою кредитування банком суб’єктів господарювання і здійснюється на загальних принципах банківського кредитування за дорученням і коштом клієнтів. Простими словами авалювання векселів — гарантія з боку банку здійснити оплату (повну або рідше часткову) за векселем у разі, якщо векселедавець сам не може здійснити таку оплату.
Усі гарантійні операції, що супроводжуються прийняттям банком на себе зобов’язань платежу за векселями, здійснюються при настанні певних обставин і в обумовлений строк. Гарантія на забезпечення банком оплати векселів складається виключно у письмовій формі у вигляді договору, який може укладатися на певний термін (генеральна угода про авалювання), та/або авалювання визначених векселів (окремий договір про авалювання).
Вексель засвідчує безумовне грошове зобов’язання векселедавця сплатити до Державного бюджету України відповідну суму коштів і є податковим зобов’язанням, визначеним векселедавцем самостійно й узгодженим з дня взяття на облік векселя контролюючим органом за місцезнаходженням векселедавця, а в разі якщо законодавством передбачено відстрочення зі сплати митних платежів, – з дня митного оформлення товарів у відповідний режим.
- Виконавець здійснює заходи примусового виконання рішення у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом та Законом України «Про виконавче провадження».
- Державна податкова служба роз’яснила коли та як можуть банки списати кошти з рахунків платників податків, які мають податковий борг, на підставі платіжної інструкції на примусове списання (стягнення) коштів.
- У яких випадках передбачені пільги зі сплати податку на нерухомість, пояснили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області.
- Національний банк актуалізував низку валютних обмежень з метою, зокрема, приведення їх у відповідність до чинного законодавства.