Проголосований Радою законопроєкт заборонить журналістам повʼязувати адвоката з клієнтом
Законопроєкт серед іншого пропонує заборонити публічне, зокрема через медіа, журналістів та громадські об’єднання, ототожнення адвоката і його клієнта
Верховна Рада 16 липня підтримала у другому читанні законопроєкт №12320 щодо заборони ототожнення адвоката з клієнтом.
У Комітеті ВР з питань антикорупційної політики наголосили, що готують блокуючу постанову до законопроєкту. Про це повідомила голова комітету Анастасія Радіна.
Проєкт закону дозволить притягнути медійників до адміністративної відповідальності «просто за згадку того, що певний адвокат представляв чи представляє інтереси певної особи».
Відтак, якщо закон набере чинності, то за фразу, умовно: «Віктор Сердюк — адвокат Віктора Януковича», журналіста зможуть оштрафувати від 3400 до 5100 гривень.
А якщо це “порушення” відбудеться повторно впродовж року — то від 10200 грн до 13600 грн. Ініціюватимуть штрафи самі адвокати, — додала Радіна.
Своєю чергою, голова Комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин назвав законопроєкт наступом на свободу слова.
Юрчишин має намір звернутися до міжнародних партнерів з проханням дати власну оцінку законопроєкту. У разі підписання документа — звертатиметься до президента з пропозицією накласти вето.
- Запит на публічну інформацію для журналістів є первинним та доступним інструментом отримання відомостей від державних органів. Однак, як показують моніторинги ІМІ, процес запитування та надання публічної інформації далеко не завжди є безпроблемним, а Закон “Про доступ до публічної інформації”, хай би який якісний він був, не може дати чіткі відповіді на всі практичні питання. Юрист Інституту масової інформації Володимир Зеленчук розібрав деякі проблеми та труднощі запитувачів, нагадав про особливості подання запиту, аналізу відповідей та пояснив можливі способи реагування на порушення з боку державних органів законодавства про доступ до публічної інформації.