Про мету створення ГО «Центр дослідження законодавства України»

1 Грудня, 2023 в 15:43
Катерина Рошук
політологиня, співзасновниця ГО "Центр дослідження законодавства України"

Про мету створення ГО «Центр дослідження законодавства України»

“Букви” протягом останніх 4 років (спочатку як інформаційне агентство, а з цього року – як онлайн-медіа) аналізували законодавство України. Рахували та аналізували порушення Конституції топполітиками, досліджували законодавчі ініціативи та наслідки ухвалення законів, за якими живе країна.

Запит на справедливість та запит на зміни, увага суспільства до законності того, що відбувається на усіх щаблях влади, є причиною прийнятого рішення відокремити дослідження законодавства в окремий напрям. Для цього було створено ГО “Центр дослідження законодавства України”, що є незалежним від “Букв” проєктом.

Ми поєднали медійний та комунікаційний досвід з юридичною експертизою та плануємо залучати представників громадянського суспільства й експертних спільнот.

Працювати будемо на сайті https://ualaw.org та згодом у соцмережах.

ГО “Центр дослідження законодавства України” зосередиться на розробці та адвокації законодавчих ініціатив, спрямованих на покращення стійкості демократії і верховенства права, захищеності громадян та бізнесу перед державою та збереження конституційного ладу в Україні.

Основними напрямами роботи є моніторинг дотримання прав людини й основних свобод у сфері взаємодії людини та держави, аналіз норм чинного законодавства та законодавчих ініціатив, формування пропозицій щодо вдосконалення системи національного законодавства України, а також формування та реалізація стійких стратегій розвитку національного законодавства.

Вже опубліковано аналіз обов’язкових юридичних передумов та підстав для проведення законних виборів Президента та Верховної Ради в Україні під час воєнного стану до відновлення територіальної цілісності України та усунення загрози нападу чи небезпеки незалежності України.