Президент затвердив створення Сил безпілотних систем у структурі ЗСУ
Введено у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 25 червня 2024 року “Про створення у структурі Збройних сил України Сил безпілотних систем як окремого роду сил
25 червня президент Володимир Зеленський підписав указ №382/2024, яким затвердив рішення Ради нацбезпеки та оборони про створення Сил безпілотних систем в Україні.
Контроль за виконанням рішення покладений на секретаря РНБО. Указ набирав чинності з дня його опублікування – 25 червня.
Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю: увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 25 червня 2024 року “Про створення у структурі Збройних сил України Сил безпілотних систем як окремого роду сил, — мовиться у документі.
Сили безпілотних систем Збройних сил України — наймолодший рід військ у складі Збройних сил України, що призначений для використання повітряних, морських надводних і підводних, та наземних безпілотних та роботизованих систем.
6 лютого 2024 року оприлюднили указ Президента України №51/2024 «Про нарощування спроможностей сил оборони» із дорученням Кабінету Міністрів і Генеральному штабу ЗСУ опрацювати створення відповідного роду військ, після цього передбачено розгляд питання Радою національної безпеки та оборони України.
9 лютого 2024 року стало відомо, що полковник Вадим Сухаревський стане заступником новопризначеного Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського й відповідатиме за безпілотні системи. Сухаревський від початку російського вторгнення був командиром 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка. У складі цієї бригади діяв один із найвідоміших підрозділів, що спеціалізувався на БПЛА — «Птахи Мадяра».
7 травня 2024 року Кабінет Міністрів України підтримав Указ Президента і дав доручення Міністерству оборони розробити проєкт закону з питання створення військ безпілотних систем.
10 червня 2024 року Вадима Сухаревського призначено командувачем Сил безпілотних систем Збройних Сил України наказом Міністра оборони України.
11 червня 2024 року командувач Сил безпілотних систем Вадим Сухаревський повідомив, що в ряді підрозділів ЗСУ розгорнуті окремі роти наземних безпілотних комплексів, що виконують завдання на передовій.
Зауважимо, 20 червня набув чинності Закон № 3724-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення системи підготовки громадян України до військової служби”.
Підготовка громадян України до військової служби включає національно-патріотичне та військово-патріотичне виховання, початкову загальновійськову підготовку, базову загальновійськову підготовку, підготовку у військових ліцеях та ліцеях з посиленою військово-фізичною підготовкою, підготовку до вступу у заклади фахової передвищої військової освіти, вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, військовий вишкіл у закладах вищої освіти за програмою підготовки офіцерів запасу, фізичну підготовку, лікувально-оздоровчу роботу, підвищення рівня освітньої підготовки, вивчення державної мови.
Метою прийняття Закону є приведення у відповідність чинних Законів України щодо визначення поняття системи підготовки, що здійснюється шляхом вивчення навчального предмета “Захист України”, що сприятиме розвитку початкової загальновійськової підготовки як основи підготовки громадян України до національного спротиву.
Читайте також: Закон про мобілізацію: алгоритм дій, відповідальність, обов’язки, підстави для відстрочки
- 7 лютого Верховна Рада проголосувала у цілому за законопроєкт №10448 та виправила норму закону щодо військовослужбовців в частині забезпечення їх права на біологічне батьківство (материнство).
- Держава зацікавлена у продовженні роду усіма українцями. Медицина може і має допомагати, наголосили у МОЗ. Цього року в Україні запровадили державне фінансування допоміжних репродуктивних технологій.
- На сайті Кабінету міністрів України розміщено електронну петицію з закликом забезпечити безрецептурний продаж препаратів екстреної контрацепції.
- Уряд ухвалив постанову, якою дозволив ліцензіатам з роздрібної торгівлі лікарськими засобами утворювати мобільні аптечні пункти. Відтак, незабаром у селах та на прифронтових територіях з’являться мобільні аптеки.
- Верховна Рада прийняла Закон, за яким вагітна жінка має право розпочати декретну відпустку пізніше. Нині він реалізовуватиметься на практиці відповідно до наказу МОЗ, що пройшов державну реєстрацію та набрав чинності.