Президент підписав закон щодо організації роботи судів
Закон дозволить врегулювати деякі питання організації роботи судів та створить належні умови для їх функціонування
6 серпня президент Володимир Зеленський підписав Закон України №3889-ІХ щодо організації роботи судів.
Верховна Рада прийняла акт 18 липня.
Закон розроблено з метою врегулювання деяких питань організації роботи судів та створення належних умов для функціонування судів, гарантованих Конституцією України.
Закон дозволить врегулювати деякі питання організації роботи судів та створить належні умови для їх функціонування.
Документом вносяться зміни до статті 155 Закону, якими передбачити порядок призначення тимчасово виконуючого обов’язки керівника апарату суду у разі відсутності у такому суді суддів, які здійснюють правосуддя, а також покладання на нього адміністративних повноважень голови суду в частині представництва такого суду як органу державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами.
Основні положення:
- встановлюється порядок призначення тимчасового виконувача обов’язків керівника апарату суду, у разі відсутності суддів, які здійснюють правосуддя;
- на нього будуть покладатися повноваження голови суду у взаємовідносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами.
Акт сприятиме більш ефективному функціонуванню судів та забезпеченню їх безперебійної роботи, зокрема, у ситуаціях, коли тимчасово відсутні судді, які здійснюють правосуддя.
Передбачається, що закон сприятиме врегулюванню деяких питань організації роботи судів та створення належних умов для функціонування судів, гарантованих Конституцією України.
- Досвід професійної діяльності адвоката, котрий здійснював таку діяльність до набрання чинності законом «Про адвокатуру» від 19.12.1992 № 2887-XII, підтверджується належно засвідченою копією рішення про прийом у члени колегії адвокатів.
- Докази є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги й заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. (ч. 1 ст. 76 ЦПК України).
- Відвід у кримінальному процесі – це усунення учасників кримінального процесу від участі у справі за заявою сторони, прокурора (або за власною ініціативою того, хто відводиться — самовідвід) за наявності передбачених процесуальним законом обставин, що викликають сумнів у їх неупередженості.
- Виконавче провадження в Україні — виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку.