Президент підписав Указ про демобілізацію строковиків
У запас звільнять військовослужбовців строкової військової служби, які вислужили встановлені строки строкової військової служби
Президент Володимир Зеленський підписав Указ №149/2024 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби».
Глава держави постановив звільнити у квітні-травні 2024 року в запас зі Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту, інших утворених відповідно до законів України військових формувань військовослужбовців строкової військової служби, строк військової служби яких закінчився під час воєнного стану та був продовжений понад установлені строки.
Своєю чергою, Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України доручили забезпечити за заявками Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України перевезення вказаних осіб з додержанням вимог безпеки та проведення розрахунків за ці перевезення згідно з чинними тарифами.
Такими, що втратили чинність визнано:
- Указ Президента України від 29 грудня 2021 року № 687/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2022 році»;
- Указ Президента України від 11 квітня 2022 року № 230/2022 «Про внесення змін до Указу Президента України від 29 грудня 2021 року № 687/2021»;
- Указ Президента України від 30 вересня 2022 року № 678/2022 «Про внесення змін до Указу Президента України від 29 грудня 2021 року № 687/2021».
Зауважимо, 26 лютого президент Володимир Зеленський підписав Закон про звільнення в запас строковиків, в яких завершився термін військової служби під час воєнного стану (законопроєкт № 11035). 23 лютого Верховна Рада прийняла за основу та в цілому внесений президентом законопроєкт №11035, що визначили як невідкладний. Документ підтримали 319 народних депутатів.
Метою Закону є унормування під час дії в Україні воєнного стану можливості звільнення у запас військовослужбовців строкової військової служби, які вислужили встановлені строки строкової військової служби, що дозволить звільнити в запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби у 2024 році. Такі особи не можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації протягом дванадцяти місяців з дня звільнення з військової служби в запас, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу.
Так, військовослужбовці строкової військової служби, строк військової служби яких, встановлений ч. 1 ст. 23 Закону про військовий обов’язок та військову службу, закінчився під час дії воєнного стану та військову службу яких продовжено понад встановлені строки відповідно до ч. 9 ст. 23 цього закону, як виняток з положень ч. 9 ст. 23, звільняються з військової служби у запас у строки, визначені Указом Президента.
Під час голосування законотворці врахували поправку, яка надає відстрочку строковиками від подальшої мобілізації на 12 місяців.
Відповідно до пояснювальної записки, це дасть змогу відправити в запас військовослужбовців, котрі відслужили встановлені строки строкової військової служби у 2024 році.
Такі особи не можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації протягом дванадцяти місяців з дня звільнення з військової служби в запас, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу, мовиться у тексті документа.
27 лютого у газеті «Голос України» опублікували Закон 3600-IX «Про внесення зміни до глави ХІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо строків строкової військової служби». Закон набрав чинності 28 лютого.
- 7 лютого Верховна Рада проголосувала у цілому за законопроєкт №10448 та виправила норму закону щодо військовослужбовців в частині забезпечення їх права на біологічне батьківство (материнство).
- Держава зацікавлена у продовженні роду усіма українцями. Медицина може і має допомагати, наголосили у МОЗ. Цього року в Україні запровадили державне фінансування допоміжних репродуктивних технологій.
- На сайті Кабінету міністрів України розміщено електронну петицію з закликом забезпечити безрецептурний продаж препаратів екстреної контрацепції.
- Уряд ухвалив постанову, якою дозволив ліцензіатам з роздрібної торгівлі лікарськими засобами утворювати мобільні аптечні пункти. Відтак, незабаром у селах та на прифронтових територіях з’являться мобільні аптеки.
- Верховна Рада прийняла Закон, за яким вагітна жінка має право розпочати декретну відпустку пізніше. Нині він реалізовуватиметься на практиці відповідно до наказу МОЗ, що пройшов державну реєстрацію та набрав чинності.