Особливості бронювання священнослужителів

29 Квітня, 2025 в 08:43

Бронювання відбувається за списками або заявою в електронній формі, що формує уповноважена особа ДЕСС

Релігійні організації визнано критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення. Тому священнослужителі можуть бути заброньовані та отримати відстрочку від мобілізації. Про це повідомили в БПД.

Про особливості бронювання священнослужителів – розповідають у картках.

Аби забронювати працівників на порталі Дія, у компанії має бути чинний статус критичного підприємства. У Мінцифри пояснили, як це працює: від подання заяв про бронювання та переліку підприємств, що мають на це право, до уникнення затримок, пов’язаних з оновленням даних у Пенсійному фонді та податковій.

Хто може отримати статус критично важливого підприємства?

Щоб отримати статус критично важливого, підприємства мають відповідати трьом основним критеріям:

  • Середня заробітна плата працівників не менш ніж 20 000 гривень.
  • Відсутність заборгованості з податків і ЄСВ.

А також один із таких критеріїв на вибір:

  • Великі податкові надходження: сплата податків понад 1,5 млн євро на рік.
  • Валютні надходження: понад 32 млн євро на рік (крім позик і кредитів).
  • Стратегічне значення для держави або важливість для окремої галузі чи громади.
  • Рівень зарплат: для комунальних підприємств він не повинен бути нижчим за середній по регіону за останній квартал 2021 року.
  • Резидент Дія.City.
  • Постачальник електронних комунікаційних послуг: це компанії, що працюють у мобільних мережах (чистий дохід понад 200 млн грн/міс) або на фіксованих мережах (чистий дохід більш ніж 20 млн грн/міс).

Відповідаєте цим вимогам? Надішліть офіційний лист до органів виконавчої влади або військових адміністрацій з обґрунтуваннями відповідності критеріїв та отримуйте статус критичності.

Вже маєте статус критично важливого? Подавайте заяву про бронювання працівників через портал Дія: заповніть форму за 10 хвилин та отримуйте результат упродовж трьох днів.

Як подати заяву про бронювання через Дію

Щоб забронювати працівників, потрібно пройти кілька простих кроків:

  • Авторизуйтеся на порталі Дія, оберіть послугу Бронювання працівників та натисніть Подати заяву.
  • Вкажіть дані працівників, яких плануєте забронювати.
  • Підтвердіть заробітну плату працівника.
  • Перевірте правильність внесених даних і підпишіть заяву. Підпис ставить керівник підприємства або уповноважена особа.

Результат надійде на вашу електронну пошту та в кабінет на порталі Дія. Якщо бронювання успішне, воно відобразиться в системі Резерв+ працівників.

Ми автоматизували процес: уся інформація перевіряється системою, а не людьми — отже, швидко, прозоро та без зайвої бюрократії.

Як вирішити проблему з відсутністю працівників у реєстрах

Якщо новий працівник не відображається в реєстрах, зверніться до Пенсійного фонду України (ПФУ) для оновлення даних. Зробіть це через розділ Комунікації з ПФУ на порталі: користуйтеся оперативним повідомленням* про трудові відносини — інструкція тут.

Додамо, 5 березня набрала чинності Постанова уряду від 28 лютого 2025 року № 233, котрою внесли зміни до постанови від 27 січня 2023 року № 76 “Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час”.

Нагадаємо, подробиці щодо бронювання за новими правилами розкрили у Міністерстві економіки України. Уряд передбачив для підприємств з діючою критичністю можливість бронювати до 28 лютого 2025 року нових працівників, або у разі завершення бронювання діючих працівників. Тобто, до кінця відведеного строку на оновлення критичності. За цей час підприємства зможуть пройти процедуру і після отримання нової критичності — бронювати працівників на строк до 12 місяців.

Також Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України оновлено критерії для визначення підприємств такими, що мають важливе значення для національної економіки. Відповідність цим критеріям стає підставою для подальшого бронювання військовозобов’язаних працівників на період мобілізації та на воєнний час.

18 травня 2024 року набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку».

Додамо, Кабінет Міністрів України 28 лютого ухвалив зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних, щоб спростити цей процес для підприємств і державних органів.

Читайте також: “Влада простих рішень” – чому поточні рішення щодо мобілізації лише поглиблюють проблему