Національна рада Австрії проголосувала за резолюцію «Захист і допомога українським дітям»
Австрія закликала вживати заходів на європейському, міжнародному та двосторонніх рівнях задля повернення депортованих дітей та притягнення до кримінальної відповідальності за ці злочини
Національна рада Австрії на своєму засіданні одноголосно проголосувала за резолюцію «Захист і допомога українським дітям», спрямовану на захист та відновлення прав викрадених Росією українських дітей, повідомила заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк.
З проханням підготувати та ухвалити такий документ, як Віцеспікерка українського Парламенту — зверталася особисто до Спікера Національної ради Вальтера Розенкранца під час робочої зустрічі у Відні. Також піднімала це питання на зустрічах з фракціями і депутатами новообраної Нижньої палати австрійського Парламенту, — зазначила вона.
Цією резолюцією Національна Рада звертається до Федерального Уряду, зокрема Федерального Міністра з питань європейських та міжнародних справ Австрії, із закликом:
- Продовжити зусилля на європейському, міжнародному та двосторонньому рівнях задля захисту та підтримки дітей відповідно до Конвенції ООН з прав дітей.
- Вживати заходів на європейському, міжнародному та двосторонніх рівнях задля повернення депортованих дітей та притягнення до кримінальної відповідальності за ці злочини.
Щиро вдячна Cпікеру Вальтеру Розенкранцу, керівництву, фракціям, авторам резолюції та депутатам Національної ради Австрії за підтримку та принципову позицію щодо повернення всіх викрадених Росією українських дітей, — наголосила Кондратюк.
Раніше Міністерство закордонних справ України привітало доповідь Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні. Упродовж третього року своєї роботи Комісія задокументувала додаткові грубі порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права та беззаперечні докази та свідчення жахливих злочинів, які систематично скоює Росія під час збройної агресії проти нашої держави.
Читайте також: Воєнні злочини. Кваліфікація злочину та роль захисника
- Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт № 11484 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України у зв’язку з ратифікацією Римського статуту Міжнародного кримінального суду та поправок до нього».
- Діяння, визначені у ст. 437 КК України, здатні вчиняти особи, які в силу службових повноважень або фактичного суспільного становища спроможні здійснювати ефективний контроль за політичними чи воєнними діями або керувати ними та/або істотно впливати на політичні, військові, економічні, фінансові, інформаційні та інші процеси у власній державі чи за її межами, та/або керувати конкретними напрямами політичних або воєнних дій.
- Ратифікувавши в червні 2022 року Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульську конвенцію), Україна взяла на себе зобов’язання забезпечити розслідування, кримінальне переслідування та ліквідацію насильства стосовно жінок і домашнього насильства, яке вчинене також і щодо чоловіків і дітей (хлопців та дівчат). Переслідування має відбуватися незалежно від наявності поданої жертвою заяви й уможливить продовження провадження у справі в разі відкликання такої заяви чи скарги.
- З 4 березня 2024 року в Україні діє перший портал повідомлень про матеріали, пов’язані із сексуальним насильством над дітьми в мережі – StopCrime. Повідомити про можливий злочин на тему сексуального насильства над дітьми в інтернеті можна за посиланням.