Набув чинності Закон, яким прирівняли електронний проїзний квиток до паперового

28 Червня, 2024 в 12:38

Закон уможливлює автоматизовану систему оплати вартості проїзду в міському пасажирському транспорті у межах однієї з ключових реформ транспортної галузі – впровадження електронного квитка

28 червня набрав чинності “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження електронних квитків на автомобільному та міському електричному транспорті”, який президент Володимир Зеленський підписав 26 червня.

27 червня Закон № 3778-IX опублікували у газеті “Голос України”.

Член Комітету ВР з питань транспорту та інфраструктури Олександр Горенюк повідомив, що відповідним Законом електронний квиток для проїзду у транспорті визнається на рівні з паперовими аналогами.

Відтепер, електронний квиток для проїзду у транспорті визнається на рівні з паперовими аналогами, — зазначив Горенюк.

Документ створює умови для роботи автоматизованої системи оплати вартості проїзду в міському пасажирському транспорті у межах однієї з ключових реформ транспортної галузі – впровадження електронного квитка.

Метою документа є використання електронного квитка як правової підстави для укладення договору перевезення пасажира та багажу, а також створення умов для належного функціонування автоматизованої системи оплати вартості проїзду в міському пасажирському транспорті.

Електронний квиток — електронний документ, що дає право на проїзд, аналогічний традиційному квитку, який продається у залізничних касах.

На противагу паперового квитка, електронний квиток являє собою цифровий запис в базі даних Укрзалізниці. Придбавши електронний квиток, пасажиру не потрібно обмінювати його в касі на паперовий, достатньо пред’явити бланк електронного квитка провіднику разом з посвідченням особи під час посадки в поїзд.

Такий квиток є повноцінним проїзним документом, а також фіскальним документом і приймається бухгалтерією для компенсації проїзду у відрядженні. Електронні квитки не потрібно обмінювати в касі і діють на всі поїзди внутрішнього сполучення, окрім приміських, регіональних та додаткових поїздів. Також електронний квиток, оформлений через інтернет, неможливо втратити – його можна роздрукувати необмежену кількість разів із листа, який надходить на електронну скриньку клієнта.

Електронний квиток може бути представлений як у вигляді роздрукованого бланка, що містить QR-код, так і просто у вигляді QR-коду на екрані мобільного телефону, планшету або ноутбука.

Згідно з документом затвердження форми, обов’язкових реквізитів та відомостей, які має містити проїзний та електронний проїзний документ, є відповідальністю Міністерства інфраструктури.

Законом погоджено:

  • укладення договору перевезення пасажира та багажу підтверджується наданням відповідно квитка або електронного квитка та багажної квитанції, вимоги до яких встановлюються згідно із законодавством;
  • оновлення визначення понять «електронний квиток» та «квиток»;
  • віднесення до повноважень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, затвердження форми, обов’язкових реквізитів та відомостей, які має містити проїзний документ та електронний проїзний документ тощо.

У кінці XX століття ситуація зі зберіганням, передачею, обробкою і пошуком інформації істотно змінилася. Істотно зросла швидкість передачі та обробки інформації, а також місткість інформаційних сховищ і швидкість пошуку інформації. Все це зробило можливим появу технології електронних квитків.

Електронний квиток не можна втратити або зіпсувати. Дані про пасажира зберігаються в електронній базі даних і квиток в будь-який момент можна відновити в розділі «Особистий кабінет».

Електронний квиток не обов’язково друкувати, при посадці достатньо показати посвідчення особи і QR-код на екрані мобільного пристрою і провідник справить посадку на потяг.

Для купівлі електронного квитка не потрібна каса. Все що потрібно — це Інтернет або доступ до однієї з точок продажів (терміналу поповнення рахунку, відділенню банку, пошти або офісу туристичного агентства).

Купівля залізничного квитка економить колосальний обсяг часу. Фактично купити квиток можна менш ніж за хвилину. Ще деякий час іде на проведення і підтвердження оплати через обрану пасажиром платіжну систему, але вже після того, як натиснути кнопку «Купити». Система вважає такий квиток купленим до того часу, поки не скасується купівля або не закінчиться 15 хвилинний термін, який відведений на оплату квитка.

Оплатити (завершити оплату через платіжну систему) обраний квиток потрібно протягом 15 хвилин, інакше він буде скасований і стане доступний для покупки іншими пасажирами. Квиток вважається сплаченим в момент списання коштів.

  • Міноборони запускає мобільний застосунок Резерв+ для військовозобов’язаних, призовників та резервістів.
  • У НАЗК запропонували заходи мінімізації корупційних ризиків у ВЛК.
  • У Кабінеті Міністрів України нагадали, як оскаржити рішення медико-соціальної експертної комісії.
  • Міністерство охорони здоров’я інформує, що внаслідок війни збільшується кількість осіб, які потребують встановлення інвалідності, значну частину серед них складають військовослужбовці. У зв’язку з цим визначено чіткий перелік документів, що подають пацієнти для проходження медико-соціальної експертизи. Це дасть змогу зменшити навантаження на людей і скоротить терміни оформлення документів для подачі до медико-соціальних експертних комісій.