Набрав чинності Закон щодо правового статусу іноземців, котрі беруть участь у захисті України
Документ вирішує питання щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які беруть участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України, зокрема у випадках, коли строки дії паспортів таких іноземців та осіб без громадянства закінчилися
24 листопада 2024 року набрав чинності Закон № 3897-IX про внесення змін до деяких законів України щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які беруть участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України.
Цей документ вирішує питання щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які беруть участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України, зокрема у випадках, коли строки дії паспортів таких іноземців та осіб без громадянства закінчилися.
Законодавчим актом також врегульовується низка проблем, що виникли в іноземців, які позбавлені можливості виконати свої зобов’язання та завершити процедуру набуття громадянства України у зв’язку з розірванням дипломатичних стосунків України з державами їх походження.
Читайте також: Закон про мобілізацію: алгоритм дій, відповідальність, обов’язки, підстави для відстрочки
Зауважимо, Кабінет Міністрів України затвердив положення про центри рекрутингу ЗСУ і центри рекрутингу. Постанова № 564 набирає чинності одночасно із Законом № 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку». Відтак, центри рекрутингу Збройних Сил є окремим підрозділом, який утворюється у видах, окремих родах військ (сил) ЗСУ.
Раніше президент підписав закон, що дає можливість отримання іноземцями, особами без громадянства, які захищають територіальну цілісність України, та членами їх сімей на отримання посвідок на тимчасове проживання, дозволів на імміграцію або набуття громадянства України.
Відповідний законопроєкт №9585 “Про внесення змін до деяких законів України щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які беруть участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України”, ініціатором якого є Кабмін, Верховна Рада ухвалила в першому читанні 9.05.2024.
Метою прийняття законопроєкту було законодавче закріплення можливості реалізації прав іноземців та осіб без громадянства, які захищають територіальну цілісність України, та членів їх сімей на отримання посвідок на тимчасове проживання, дозволів на імміграцію або набуття громадянства України.
- На засіданні 10 квітня, Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт № 10379 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за військові правопорушення».
- 10 квітня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт № 11079-1 щодо можливості добровільної мобілізації українських в’язнів.
- 7 лютого Верховна Рада проголосувала у цілому за законопроєкт №10448 та виправила норму закону щодо військовослужбовців в частині забезпечення їх права на біологічне батьківство (материнство).
- Держава зацікавлена у продовженні роду усіма українцями. Медицина може і має допомагати, наголосили у МОЗ. Цього року в Україні запровадили державне фінансування допоміжних репродуктивних технологій.
- На сайті Кабінету міністрів України розміщено електронну петицію з закликом забезпечити безрецептурний продаж препаратів екстреної контрацепції.
- Уряд ухвалив постанову, якою дозволив ліцензіатам з роздрібної торгівлі лікарськими засобами утворювати мобільні аптечні пункти. Відтак, незабаром у селах та на прифронтових територіях з’являться мобільні аптеки.
- Верховна Рада прийняла Закон, за яким вагітна жінка має право розпочати декретну відпустку пізніше. Нині він реалізовуватиметься на практиці відповідно до наказу МОЗ, що пройшов державну реєстрацію та набрав чинності.