Мінфін: Запроваджено нові правила обліку сумнівних боргів для державних підприємств

30 Серпня, 2024 в 18:03

Зауважується, що рішення допоможе підприємствам державного сектору краще планувати свої фінанси і зменшити ризики для державного бюджету

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, котра, як наголошується, покращує методи обліку сумнівних боргів підприємствами державного сектору. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

Зокрема нові правила передбачають, що Міністерство фінансів контролюватиме, як підприємства державного сектору, які є природними монополіями або мають чистий прибуток понад 50 мільйонів гривень, визначають суму резерву для покриття можливих збитків від непогашених боргів. Зокрема, це стосується:

  • методів розрахунку величини резерву сумнівних боргів;
  • способу визначення коефіцієнта сумнівності, який показує, наскільки ймовірним є неповернення боргів.

Крім того, також відкоригували підходи до оцінки ймовірності неповернення боргів, враховуючи міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ 9).

У відомстві наголосили, що це рішення допоможе підприємствам державного сектору краще планувати свої фінанси і зменшити ризики для державного бюджету.

  • Раніше ми повідомляли, що відступлення права вимоги за кредитним договором на користь фізичної особи суперечить положенням ч. 3 ст. 512 та ст. 1054 ЦК України, позаяк для зобов’язань, які виникли на підставі кредитного договору, характерним є спеціальний суб’єкт, а саме кредитор – банк або інша фінансова установа.
  • Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, чи можливо оформити переуступку податкового боргу.
  • Відповідно до статей 45-47 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці зобов’язані щорічно подавати декларацію про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру. До декларації включаються відомості про об’єкти нерухомості, рухоме цінне майно, цінні папери, грошові активи та інше майно.
  • Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу. Розмір обов’язкового платежу визначається для кожного домогосподарства індивідуально в залежності від сукупного доходу.