Кабміну доручили розробити постанову стосовно доплати у 70 тисяч військовим на передовій
Передбачається, що прийняття проєкту Постанови пришвидшить вирішення Урядом нагальних питань, пов’язаних із заохоченням військовослужбовців, які виконують бойові завдання під час ведення бойових дій на лінії бойового зіткнення з противником та на території противника, удосконаленням механізмів ротації військовослужбовців в умовах дії воєнного стану, їх звільнення з військової служби та медико-соціальної реабілітації
11 квітня Верховна Рада схвалила постанову, зобов’язуючи Кабінет Міністрів України:
- Схвалити постанову про 70 тисяч для тих хто на передовій (які виконують бойові завдання).
- Найближчим часом внести законопроєкт про ротацію.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Також про погоджене доручення поінформував представник “ЄС” Олексій Гончаренко: “Тобто, окрім зарплати (20-25 тисяч) і бойових (100 тисяч), захисники мають ще отримувати +70 тисяч”.
Зауважимо, 11 квітня на пленарному засіданні Верховна Рада проголосувала три Закони та Постанову.
В цілому прийнято Закони:
- про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку, реєстр. №10449;
- про внесення змін до Закону України “Про Бюро економічної безпеки України” щодо удосконалення роботи Бюро, реєстр. №10439.
- про внесення змін до деяких законів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з підтримки сектору безпеки і оборони України, реєстр. №9559-д.
Окрім цього, прийнято Постанову щодо окремих питань виконання військового обов’язку та проходження військової служби в умовах дії воєнного стану, реєстр. №11163. Так, згідно з пояснювальною запискою, метою Постанови Верховної Ради України є пришвидшення вирішення Урядом питань, пов’язаних з підвищенням рівня грошової винагороди військовослужбовцям, які виконують бойові (спеціальні) завдання під час ведення бойових (спеціальних) дій на лінії бойового зіткнення з противником та на території противника, а також розробки відповідних законодавчих ініціатив щодо удосконалення механізмів ротації військовослужбовців в умовах дії воєнного стану, їх звільнення з військової служби та медико-соціальної реабілітації.
Так, Кабінету Міністрів України доручається:
- Розробити і внести на розгляд Верховної Ради України законопроекти щодо удосконалення механізмів ротації військовослужбовців в умовах дії воєнного стану, їх звільнення з військової служби та медико-соціальної реабілітації.
- Розробити і прийняти нормативно-правові акти щодо умов, розмірів та порядку виплат винагород військовослужбовцям на період дії воєнного стану, зокрема щодо одноразової винагороди в розмірі 70 тисяч гривень військовослужбовцям під час дії воєнного стану, які виконують бойові (спеціальні) завдання під час ведення бойових (спеціальних) дій на лінії бойового зіткнення з противником на відстані виконання бойових (спеціальних) завдань військовою частиною (підрозділом, у тому числі зведеним) першого ешелону оборони або наступу (контрнаступу, контратаки) до ротного опорного пункту включно, а також на території противника (у тому числі на території між позиціями військ противника та своїх військ в районах ведення воєнних (бойових) дій, на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України), за кожні 30 днів (сумарно обчислених) виконання таких завдань.
Передбачається, що прийняття проєкту Постанови пришвидшить вирішення Урядом нагальних питань, пов’язаних із заохоченням військовослужбовців, які виконують бойові (спеціальні) завдання під час ведення бойових (спеціальних) дій на лінії бойового зіткнення з противником та на території противника, удосконаленням механізмів ротації військовослужбовців в умовах дії воєнного стану, їх звільнення з військової служби та медико-соціальної реабілітації.
Законодавці переконують, що це сприятиме виконанню громадянами України військового обов’язку, підвищенню рівня мотивації до проходження військової служби в умовах дії воєнного стану, а також підвищенню морально-психологічного стану військовослужбовців.
Водночас деталі проголосованого Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку, №10449 читайте за посиланням.
- На засіданні 10 квітня, Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт № 10379 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за військові правопорушення».
- 10 квітня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт № 11079-1 щодо можливості добровільної мобілізації українських в’язнів.
- 7 лютого Верховна Рада проголосувала у цілому за законопроєкт №10448 та виправила норму закону щодо військовослужбовців в частині забезпечення їх права на біологічне батьківство (материнство).
- Держава зацікавлена у продовженні роду усіма українцями. Медицина може і має допомагати, наголосили у МОЗ. Цього року в Україні запровадили державне фінансування допоміжних репродуктивних технологій.
- На сайті Кабінету міністрів України розміщено електронну петицію з закликом забезпечити безрецептурний продаж препаратів екстреної контрацепції.
- Уряд ухвалив постанову, якою дозволив ліцензіатам з роздрібної торгівлі лікарськими засобами утворювати мобільні аптечні пункти. Відтак, незабаром у селах та на прифронтових територіях з’являться мобільні аптеки.
- Верховна Рада прийняла Закон, за яким вагітна жінка має право розпочати декретну відпустку пізніше. Нині він реалізовуватиметься на практиці відповідно до наказу МОЗ, що пройшов державну реєстрацію та набрав чинності.