Кабмін урегулював правила виїзду митців та медійників за кордон під час воєнного стану
Максимальний строк перебування митців та медійників за кордоном становить не більше 60 календарних днів з дня перетинання державного кордону
Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України».
Проект постанови розроблений та внесений на розгляд Уряду Міністерством культури та стратегічних комунікацій для створення правових підстав для тимчасового виїзду за межі України чоловіків призовного віку, які провадять професійну діяльність у сфері культури, кінематографії, стратегічних комунікацій, медіа та інформаційній сфері.
Постановою визначені: категорії фахівців, процедура отримання листа-сприяння, перелік документів, строки перебування за кордоном, а також обмеження на співпрацю з особами, які є представниками держави-агресора. Визначено перелік органів влади, які уповноважені перевіряти документи, подані інституціями.
Документом передбачені чіткі вимоги відповідності критеріям для отримання листа-сприяння від МКСК. Для юридичних осіб обов’язковою умовою є наявність статусу критично важливого підприємства для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Для фізичних осіб – обов’язкова реєстрація суб’єкта як фізичної особи-підприємця та провадження профільної діяльності протягом останніх трьох років.
Максимальний строк перебування митців та медійників за кордоном становить не більше 60 календарних днів з дня перетинання державного кордону. Строк безперервного перебування за кордоном може бути збільшений до 30 календарних днів у разі отримання окремого листа-погодження.
Постанова Кабінету Міністрів набере чинності з дня її офіційного опублікування.
18 травня 2024 року набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку».
Додамо, Кабінет Міністрів України 28 лютого ухвалив зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних, щоб спростити цей процес для підприємств і державних органів.
Читайте також: “Влада простих рішень” – чому поточні рішення щодо мобілізації лише поглиблюють проблему
- Верховна Рада України під час пленарного засідання 18 червня ухвалилазаконопроєкт №11084 про так званий «клуб білого бізнесу».
- Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань»(законопроєкт №7731) з урахуванням пропозицій Президента.
- Міноборони спільно з Міністерством охорони здоров’я, Мінцифри та громадськими організаціями розробили зміни до законодавства, які дозволяють спростити процеси, пов’язані з проходженням військово-лікарської комісії (ВЛК) для поранених військовослужбовців ЗСУ та Міноборони.
- Фахівці ДПС нагадали, за які землі не сплачується плата за землю під час воєнного стану.
- 11 червня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт№ 11331 «Про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки». Документом передбачили можливість «економічного бронювання» від мобілізації.