Для військовослужбовців за контрактом запроваджується обов’язкове знання англійської мови
Впровадження мовних вимог відбуватиметься відповідно до Закону «Про застосування англійської мови в Україні»
Військовослужбовці офіцерського, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, повинні будуть володіти англійською мовою, щоб претендувати на певні посади. Відповідну постанову ухвалено на урядовому засіданні 27 грудня, інформує пресслужба Міноборони. Документ набуде чинності через чотири роки після припинення або скасування воєнного стану.
Насамперед мова про керівні посади у структурах:
- Міністерства оборони України;
- Збройних Сил України;
- Головного управління розвідки Міністерства оборони;
- Державної спеціальної служби транспорту;
- Управління державної охорони;
- Служби безпеки України;
- Служби зовнішньої розвідки;
- Держспецзв’язку;
- Державної прикордонної служби;
- Національної гвардії.
Міноборони поінформувало, що документ встановлює конкретний перелік посад і необхідні рівні володіння мовою згідно із Загальноєвропейськими рекомендаціями та стандартом НАТО STANAG 6001.
Для успішної євроатлантичної інтеграції Україні потрібні висококваліфіковані військові фахівці, здатні впроваджувати стандарти НАТО, ділитися нашим унікальним бойовим досвідом з партнерами та брати активну участь у міжнародних безпекових ініціативах. Знання англійської мови стає критично важливим для української армії – це ключ до ефективної взаємодії з союзниками та посилення обороноздатності нашої держави, – зазначив заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
Зазначається, що рішення матиме позитивний вплив на професійну діяльність військовослужбовців офіцерського, сержантського і старшинського складу.
Впровадження мовних вимог відбуватиметься відповідно до Закону «Про застосування англійської мови в Україні».
- Міноборони спільно з Міністерством охорони здоров’я, Мінцифри та громадськими організаціями розробили зміни до законодавства, які дозволяють спростити процеси, пов’язані з проходженням військово-лікарської комісії (ВЛК) для поранених військовослужбовців ЗСУ та Міноборони.
- Фахівці ДПС нагадали, за які землі не сплачується плата за землю під час воєнного стану.
- Воєнний стан кардинально вплинув на всі сфери життя українців, включно з трудовою діяльністю. Коротко і доступно про те, що Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (№ 2136) змінив для роботодавців і працівників України, які працюють за трудовим договором, нагадали у Держпраці.
- 18 травня у газеті “Голос Україна” опублікували Закон “Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо запровадження інституту умовно-дострокового звільнення осіб від відбування покарання для безпосередньої їх участі в обороні країни, захисті її незалежності та територіальної цілісності”.