Для ТЦК планують створити правила поведінки щодо поводження з цивільними
Відповідні правила будуть обов’язковими для всіх, а створити їх планують упродовж лютого 2025 року
Для військовослужбовців ТЦК планують розробити правила щодо поводження з військовозобов’язаними. Про це в інтерв’ю hromadske заявив начальник управління комунікацій Командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев.
За його словами, такі правила будуть обов’язковими для всіх, а створити їх планують упродовж лютого 2025 року. Саранцев сказав, що правила доведуть до всіх військових ТЦК, аби надалі не допустити порушення прав людини й не збурювати суспільство.
На жаль, так, негатив подекуди трапляється і з боку ТЦК. Але це не залишається непоміченим і не залишається без покарання. Проводяться розслідування, робляться відповідні висновки. Але що робить ворог? Він просто ці питання масштабує і нагнітає, – заявив Саранцев.
За його словами, якщо адвокат тримає в руках телефон і намагається проникнути без дозволу на територію військового об’єкта, здійснюючи фото- і відеофіксацію, то це є порушенням, оскільки ТЦК є військовим режимним об’єктом:
І що повинен при цьому зробити черговий, який здійснює контроль доступу? Якщо він пропустить людину, з військового погляду – це порушення. Якщо ж він почне виривати телефон із рук адвоката – тоді це вже буде порушення з боку ТЦК. Тому це патова ситуація. І щоб не було таких інцидентів, ми пропишемо правила, які повинні розуміти обидві сторони, і головне – повинні їх виконувати. Щоб у нас не було скарг на недопущення адвокатів, фізичне насильство тощо.
Він також додав, що терміни “бусифікація” та “людолови” мають зникнути з повсякденного лексикону українців, це є елементом російської ІПСО: “Як би це зараз не звучало, адже “російська ІПСО” вже стає мемом. Проте це все дуже легко входить у наш вжиток”.
18 травня набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку».
Читайте також: Закон про мобілізацію: алгоритм дій, відповідальність, обов’язки, підстави для відстрочки
- Міноборони спільно з Міністерством охорони здоров’я, Мінцифри та громадськими організаціями розробили зміни до законодавства, які дозволяють спростити процеси, пов’язані з проходженням військово-лікарської комісії (ВЛК) для поранених військовослужбовців ЗСУ та Міноборони.
- Фахівці ДПС нагадали, за які землі не сплачується плата за землю під час воєнного стану.
- Воєнний стан кардинально вплинув на всі сфери життя українців, включно з трудовою діяльністю. Коротко і доступно про те, що Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (№ 2136) змінив для роботодавців і працівників України, які працюють за трудовим договором, нагадали у Держпраці.
- 18 травня у газеті “Голос Україна” опублікували Закон “Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо запровадження інституту умовно-дострокового звільнення осіб від відбування покарання для безпосередньої їх участі в обороні країни, захисті її незалежності та територіальної цілісності”.