Чоловіків 50+ мобілізують лише в частини забезпечення — ТЦК
Згідно із законодавством України, призову підлягають військовозобов’язані чоловіки віком 18-60 років, «окрім категорії до 25 років, які пройшли БЗВП або були визнані повторно обмежено придатними»
Чоловіки віком понад 50 років вважаються придатними до несення військової служби в частинах забезпечення. Про це заявила заступниця начальника РТЦК та СП у місті Києві ТЦК та СП майор Лариса Козак на пресконференції, передає «Інтерфакс-Україна».
За її словами, згідно із законодавством України, призову підлягають військовозобов’язані чоловіки віком 18-60 років, «окрім категорії до 25 років, які пройшли БЗВП або були визнані повторно обмежено придатними».
Щодо громадян 50+. Усе те ж саме. Громадяни прибувають, проходять військово-лікарську комісію, але за нашими настановами і керівними документами ці громадяни вважаються придатними до несення служби в частинах забезпечення, – заявила Козак.
За словами майора, вона не бачила особисто випадків відправлення громадян 50+ на «безпосередньо бойові посади».
Тобто це майбутні водії, логісти, тиловики, – наголосили в ТЦК.
18 травня набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку».
Читайте також: Закон про мобілізацію: алгоритм дій, відповідальність, обов’язки, підстави для відстрочки
- Міноборони спільно з Міністерством охорони здоров’я, Мінцифри та громадськими організаціями розробили зміни до законодавства, які дозволяють спростити процеси, пов’язані з проходженням військово-лікарської комісії (ВЛК) для поранених військовослужбовців ЗСУ та Міноборони.
- Фахівці ДПС нагадали, за які землі не сплачується плата за землю під час воєнного стану.
- Воєнний стан кардинально вплинув на всі сфери життя українців, включно з трудовою діяльністю. Коротко і доступно про те, що Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (№ 2136) змінив для роботодавців і працівників України, які працюють за трудовим договором, нагадали у Держпраці.
- 18 травня у газеті “Голос Україна” опублікували Закон “Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо запровадження інституту умовно-дострокового звільнення осіб від відбування покарання для безпосередньої їх участі в обороні країни, захисті її незалежності та територіальної цілісності”.